fbpx
Top
Image Alt
  /  Australija
  1. Kodėl mums patinka Australija

Didžiausia pasaulio sala, kurios viduryje stūkso didžiausias pasaulyje monolitas (Uluru uola), o šiaurės rytų pakrantę juosia didžiausias pasaulio koralinis rifas (Didysis barjerinis rifas). Povandeninius Australijos turtus žemėje papildo kengūros ir koalos, paplūdimiai ir kalnai. Sidnėjus ir Melburnas nuolat linksniuojami tarp geriausia gyvenimo kokybe pasižyminčių pasaulio miestų, o Didysis vandenyno kelias krykštauti verčia net ir tuos keliautojus, kurie jau matę ne vieną panoraminį kelią. Vien šių „ingredientų“ pakanka, kad įsimylėtum pačią idėją nukeliauti į Australiją, o nukeliavus ta meilė pražysta dar kitokiomis spalvomis ir čia nepaminėtais atradimais. „Jei labai nori, tai reikia“, sakė Jurgis Didžiulis savo dainoje. Mes sakome: jei bent šiek tiek nori, aplankyti Australiją privaloma.

  1. Klimatas / kada geriausia keliauti

Pietiniame pusrutulyje esanti Australija turi priešingus mums metų laikus, t.y. kai Europoje žiema, Australijoje – vasara. Pagrindiniuose šalies miestuose vasara reiškia +20-37C temperatūrą. Centrinė šalies dalis pasižymi dykumų klimatu (labai karštomis dienomis ir vėsiomis naktimis). O šalies šiaurėje yra tik 2 metų laikai: sausasis (gegužė-rugsėjis) ir šlapias (spalis-balandis). Populiariausi šalies lankomi objektai kaip tik ir papuola į šias 3 skirtingas klimato zonas. Todėl labiausiai tinkami mėnesiai keliavimui po visą šalį yra kovas-gegužė ir rugsėjis-lapkritis. Jei planuojate aplankyti tik 1 ar 2 Australijos regionus, kreipkitės į „Kelionių architektus“ – patarsime ir pakonsultuosime dėl tinkamo tam laiko.

  1. Kokį keliavimo būdą pasirinkti

Keliaudami po Australiją neišvengsite eilės vidinių skrydžių ir nuomoto automobilio ekskursijoms po miestų apylinkes. Pačiuose miestuose rinkitės keliavimą viešuoju transportu, naudokitės taksi/uber paslaugomis ar turistiniais hop on/hop off autobusais. Tik nedaugelis turi laiko ir jėgų „self drive“ tipo turams nuomotu automobiliu, kadangi atstumai yra milžiniški. Be to, kai kuriuos keliautojus atbaido eismas priešinga, nei mums įprasta, kelio puse.

  1. Viza / atvykimo tvarka

Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys į Australiją turistiniais ar verslo tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui, privalo turėti elektroninę vizą (eVisitor Visa). Ją galima gauti internetu.

  1. Sveikata / skiepai / saugumas

Privalomų skiepų keliautojams nėra. Daug patarimų keliautojams šia tema pateikiama šiuo adresu: http://www.ulac.lt/keliautojams

You don't have permission to register