fbpx
Top
Image Alt
  /  Jungtiniai Arabų Emyratai
  1. Kodėl mums patinka JAE

Gausybė paplūdimių, pramogų, prabangių viešbučių, prekybos centrų ir dangoraižių jūra. Čia viskas turi būti „-iausia“: Dubajaus Burj Khaliffa yra aukščiausias pasaulio dangoraižis. Šalia jo – aukščiausiai pasaulyje į viršų iššaunantis fontanas, šokantis pagal įvairių stilių muziką. Abu Dabis savo ruožtu turi greičiausius pasaulyje ir greičiausiai nuo 0 iki 100km/h įsibėgėjančius amerikietiškus kalnelius „Ferrari World“ pramogų parke. Sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti, bet jei reikėtų išsirinkti vieną asmeninį favoritą – man tai be abejonės būtų  Didžioji Šeicho Saido mečetė Abu Dabyje. Viena didžiausių ir prabangiausių pasaulyje mečečių, neseniai vykdytoje apklausoje išrinkta trečiu populiariausiu lankomu objektu pasaulyje. Vien jos grožio ir akinamo baltumo užtenka tam, kad užsinorėčiau grįžti į Abu Dabį.

  1. Klimatas / kada geriausia keliauti

Spalio-balandžio mėnesiai yra vėsiausi, todėl tinkamiausi keliauti po Jungtinius Arabų Emyratus. Temperatūra, artėjanti, o kartais ir šiek tiek perkopianti +30C, vis dar yra pakeliama daugeliui keliautojų. Tuo tarpu gegužės-rugsėjo mėnesiai yra dar karštesni ir todėl mažiau populiarūs.

  1. Kokį keliavimo būdą pasirinkti

Didmiesčiuose – Dubajuje, Abu Dabyje, rinkitės keliavimą viešuoju transportu, naudokitės taksi/uber paslaugomis ar turistiniais hop on/hop off autobusais. Jei nusprendėte apsistoti Dubajuje, o Abu Dabį matote tik kaip dienos išvyką, nėra prasta idėja daryti tai nuomotu automobiliu – ypač, jei keliaujate su šeima ar didesne kompanija ir norite laisvės ar komforto. Dažnai tai ir pigiau, nei pirkti dienos ekskursiją. Tačiau jei apsistojate tik viename iš miestų, automobilis labiau taps našta, nei pagalba.

  1. Susisiekimas / skrydžiai

Gausybė avialinijų skraidina keliautojus į Dubajų ir Abu Dabį, o tinkamai parinkus jungtis, kelionė gali tetrukti vos 10 valandų. Be to, „Air Baltic avialinijos“ iš Rygos į Dubajų skrenda tiesiogiai. Jei norite pamatyti abu didžiuosius JAE miestus, verta pagalvoti apie skirtingas atskridimo/išskridimo vietas, taip sutaupant bereikalingą pervažiavimą.

  1. Viza / atvykimo tvarka

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Dėl naujausios informacijos šia tema rekomenduojame susisiekti su mumis tiesiogiai, taip apsilankyti LR Užsienio reikalų ministerijos konsulinės informacijos puslapyje www.keliauk.urm.lt.

  1. Sveikata / skiepai / saugumas

Privalomų skiepų keliautojams nėra. Daug patarimų keliautojams šia tema pateikiama šiuo adresu: http://www.ulac.lt/keliautojams

You don't have permission to register