fbpx
Top
Image Alt
  /  JAV

Jei nusprendėte keliauti po JAV, kviečiu peržiūrėti šiuos „Kelionių architektų“ skrupulingai sukurtus maršrutus ir susisiekti su mumis. Maršrutai taps puikia atspirtimi kalbėtis, grynintis poreikius ir priartins prie jums tinkamo galutinio varianto.

 

  1. Kodėl mums patinka JAV

Vadinu JAV šalimi su gražiausia pasaulyje gamta – tokia gražia, kad tai net neatrodo sąžininga eilės kitų šalių atžvilgiu. JAV plotas prilygsta 2 Europos Sąjungoms, todėl nieko keisto, kad vien nacionalinių parkų čia priskaičiuojama 63. O kur dar 360 „nacionalinį“ statusą turinčių monumentų, pakrančių, poilsio zonų ir kitų vietovių. Papildykime sąrašą valstijų parkais, nevalstybinėmis (indėnams priklausančiomis) vietovėmis, pvz, Antilopės kanjonu ar Monumentų Slėniu, ir tampa aišku, kad visko pamatyti neužtektų net ir daugelio kelionių. O galvą pakankamai susuka ir tai, ką galite pamatyti vienos kelionės metu. Sunku būtų išskirti mėgstamiausią nacionalinį parką, nes visi jie gali pasiūlyti kažką savito. 2 iš 3 didžiausių pagal tūrį medžių pasaulyje auga Sekvojų nacionaliniame parke. Daugiau nei pusė viso pasaulio geizerių priklauso Jeloustonui – pirmajam ir seniausiam JAV nacionaliniui parkui. Visi žino Didįjį kanjoną, bet ne mažiau įspūdingi yra mažai kam girdėti Saguaro kaktusų ar Baltųjų Smėlynų parkai, Mirties Slėnis ar Braiso kanjonas. Sąrašas begalinis…

Lyg to nepakaktų, Niujorkas, San Franciskas, Los Andželas, Majamis, Naujasis Orleanas ar Las Vegasas yra tik keli pavyzdžiai miestų, kuriuos žino visi ir kur kiekvienas atvykęs gali rasti savo amerikietiškos svajonės atitikmenį. Galiu garantuoti: tai, ką pamatysite JAV, pamiršti niekada negalėsite. O to, ko pamatyti nespėsite, visada norėsite.

  1. Klimatas / kada geriausia keliauti

Rytinę ir vakarinę JAV pakrantes skiria 2680km ir 5 klimato juostos, todėl tinkamiausias laikas keliauti labai smarkiai priklauso nuo lankomų vietų. Po populiariausius JAV nacionalinius parkus Kalifornijoje, Arizonoje, Nevadoje ir Jutoje maloniausia keliauti yra pavasarį ir rudenį, kai temperatūra yra optimali (+10-25C ), o vietinio turizmo pikas dar neprasidėjęs. Labiausiai rekomenduojami periodai būtų balandžio/gegužės ir rugsėjo/spalio mėnesiai. Tuo tarpu vasaros mėnesiais įdienojus temperatūros čia šokteli iki +30C ar daugiau, ir tenka sukti galvą, kaip protingai „apžaisti“ klimatą (būdų tam yra), kad kelionė būtų malonumas, o ne savęs kankinimas.

Vasaros mėnesiais verta keliauti po šiauriau esančias valstijas, tarp kurių populiariausios yra Alaska ir Vajomingas. Jei svajojate aplankyti vieną žymiausių parkų pasaulyje – Jeloustouną – birželio-rugsėjo mėnesiai būtų pats tinkamiausias laikas. Kalifornijos didmiesčiai – Los Andželas, San Franciskas – dėl Ramiojo vandenyno gaivos vasarą irgi tinkami taikiniai keliautojams.

Pagrindinė taisyklė norintiems keliauti po Floridą – rinkitės kelionę nuo spalio pabaigos iki gegužės. Floridos klimatas – tropinis, subtropinis, čia visada karšta ir drėgna (vidutinė Majamio temperatūra niekada nebūna žemesnė nei +24C), be to, rugsėjį paprastai būna uraganų sezono pikas. Florida būtų puiki destinacija šeimoms su vaikais rudens ir pavasario atostogų metu.

  1. Kokį keliavimo būdą pasirinkti

Didmiesčiuose rinkitės keliavimą viešuoju transportu, naudokitės taksi/uber paslaugomis ar turistiniais hop on/hop off autobusais. Automobilio turėjimas miestuose reikštų kančią dėl kamščių ir brangaus bei riboto parkavimo. Tuo tarpu kalbant apie nacionalinių parkų lankymą, „self drive“ tipo turai nuomotu automobiliu yra vienintelis jūsų pasirinkimas, nebent norite keliauti autobusu su grupe. Keliai šalyje puikūs, navigacija lengva, vairuotojai tvarkingi, eismas vyksta mums įprasta kelio puse. Turint omenyje didelius atstumus, reikėtų pagalvoti ir apie vidinių skrydžių teikiamus privalumus, nes 1-2val lėktuve gali sutaupyti labai daug laiko ir leisti jums mėgautis lėtesniu keliavimu.

  1. Susisiekimas / skrydžiai

Susisiekimas su eile JAV didmiesčių –  Niujorku, Čikaga, Majamiu, Los Andželu, San Francisku puikus, pasiūla ir jungčių įvairovė – didžiulė. Su 1 persėdimu vakarinės pakrantės miestus JAV pasieksite per 16 valandų, tuo tarpu skrydis iki Niujorko gali trukti tik nuo 11val. Pagrindinis patarimas perkant aviabilietą – aiškiai žinokite, kur norite nukeliauti, ką pamatyti. Dažnai susiduriu su atveju, kada vienos kelionės metu norima aplankyti ir rytinę, ir vakarinę pakrantes, be to, jas papildyti eile nacionalinių parkų. Nedarykite to, net jei bilieto į Niujorką ir iš Los Andželo kaina skamba viliojančiai. Perskridimas tarp šių miestų užtruks, kainuos, prarasite laiko ir tuo nubrauksite visus tarptautinio skrydžio „tariamus“ privalumus.

  1. Viza / atvykimo tvarka

Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys į JAV turizmo ar verslo tikslais iki 90 dienų, gali naudotis kelionių į JAV supaprastinimo programa, kuri suteikia teisę vykti į JAV be vizos. Prieš vykstant į JAV privaloma gauti Elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą (ESTA – Electronic System Travel Authorization). Dėl naujausios informacijos šia tema rekomenduojame susisiekti su mumis tiesiogiai, taip apsilankyti LR Užsienio reikalų ministerijos konsulinės informacijos puslapyje www.keliauk.urm.lt.

You don't have permission to register