fbpx
Top
Image Alt
  /  Jordanija

Jei nusprendėte keliauti po Jordaniją, kviečiu peržiūrėti „Kelionių architektų“ skrupulingai sukurtą maršrutą ir susisiekti su mumis. Maršrutas taps puikia atspirtimi kalbėtis, grynintis poreikius, o galutinę versiją sukursime išsamiai su jumis pasikalbėję.

Maršruto nuoroda:

  1. Kodėl mums patinka Jordanija

Jordanijai puikiai tiktų pasakymas “ne kiekybėje kokybė”. Šalies turizmo perliukai – keli, tačiau labai ryškūs. Vienas iš naujųjų 7 pasaulio stebuklų – Petra – su uolose iškaltomis šventyklomis, vienuolynais ir amfiteatrais. Negyvoji jūra, kurioje dėl ypač sūraus vandens labiau gaunasi sėdėti, o ne plaukti. Jos pusseserė Raudonoji jūra, kurioje labiau norisi nardyti, gėrintis vienais gražiausių koralinių rifų pasaulyje, nei tiesiog maudytis. Ir, aišku, mano asmeninė favoritė Jordanijoje – UNESCO saugoma Wadi Rum dykuma, kurios grožis rauna stogą ir žadina Holivudo režisierių, čia susukusių ne vieną filmą, fantaziją. Šalis saugi ir kompaktiška, daugeliui vis dar neatrasta ir absoliučiai verta jūsų dėmesio!

  1. Klimatas / kada geriausia keliauti

Pavasaris (balandis-gegužė) ir ruduo (spalis-lapkritis) – tinkamiausias laikas keliauti po Jordaniją. Tiesa, kovo mėnesį maudytis dar gali būti per vėsu, bet likusi pavasario dalis puikiai tiks keliauti, juo labiau, kad šalį papuošia pražystančios gėlės, o temperatūra net ir karščiausiuose taškuse retai perkopia +30C. Birželio-rugsėjo mėnesiais šalis deginančiai karšta. Užtat gruodis-vasaris gali būti tinkamas keliautojams alternatyvus laikas keliauti. Nepaisant trumpesnių dienų, vėsus ar vėjuotas oras dažniausiai paliečia tik šiaurinę šalies dalį (aplink Amaną) ar kalnuotas vietoves (tai galioja ir Petrai). Tuo tarpu Raudonoji ir Negyvoji jūros keliautojus vis dar lepina švelniu oru – oro temperatūra laikosi apie +20C.

  1. Kokį keliavimo būdą pasirinkti

Populiariausias būdas keliauti po Jordaniją yra su gidu-vairuotoju. Tačiau savarankiškesniems keliautojams drąsiai galime rekomenduoti ir „self-drive“ tipo turus. Šalies keliai geri, atstumai – ne per dideli, eismas vyksta mums įprasta kelio puse. Vienintelis Amano miestas gali kelti daugiau nepatogumų vairuotojams. Bet jei automobilį pasiimsite ir paliksite oro uoste, susidurti su jo iššūkiais neteks.

  1. Susisiekimas / skrydžiai

„Turkish airlines“ skrenda tiek į sostinę Amaną, tiek ir į Akabos kurortą Raudonosios jūros pakrantėje. Todėl pasirinkus skirtingus atskridimo ir išvykimo miestus netgi galima sutaupyti 4-5val trunkantį pervažiavimą tarp jų.

  1. Viza / atvykimo tvarka

Lietuvos Respublikos piliečiams viza į Jordaniją reikalinga. Viza-antspaudas gaunamas atvykus (angl. „visa on arrival“). Dėl naujausios informacijos šia tema rekomenduojame susisiekti su mumis tiesiogiai, taip apsilankyti LR Užsienio reikalų ministerijos konsulinės informacijos puslapyje www.keliauk.urm.lt.

  1. Sveikata / skiepai / saugumas

Privalomų skiepų keliautojams nėra. Daug patarimų keliautojams šia tema pateikiama šiuo adresu: http://www.ulac.lt/keliautojams

You don't have permission to register