fbpx
Top
Image Alt
  /  Namibija

Jei nusprendėte keliauti po Namibiją, kviečiu peržiūrėti šį „Kelionių architektų“ skrupulingai sukurtą maršrutą savarankiškiems keliautojams. Jis taps puikia atspirtimi kalbėtis, grynintis poreikius ir priartins prie jums tinkamo galutinio varianto.

https://www.kelioniuarchitektai.lt/tour-item/namibija-self-drive/

  1. Kodėl mums patinka Namibija

Antra rečiausiai apgyvendinta pasaulio šalis yra saugi ir tvarkinga, o dėl geros infrastruktūros ir saugių vairavimo sąlygų – puikiai tinkama „self drive” tipo atostogoms. Čia jūsų lauks gausus ir margas gyvūnijos pasaulis, kolonijinius laikus menantys miestai, pažintis su senosiomis gentimis, didžiausias žemyno kanjonas, dykumos ir kalnai. Tačiau absoliučiai daugumai keliautojų Namibijos „vinis“ yra kopos – didžiausios ir nuostabiausios Afrikoje, besitęsiančios 2000km palei Atlanto vandenyno pakrantę. Ši šalis tiks ir keliaujantiems su šeima ar į medaus mėnesį išsiruošusiems.

  1. Klimatas / kada geriausia keliauti

Turizmo sezono pikas Namibijoje yra nuo liepos iki spalio/lapkričio, kai temperatūros vos viršija +20C, o lietaus tikimybė maža. Tai taip pat yra puikus metas safariams Etošos nacionaliniame parke (ir ne tik), nes mažiau drėgmės reiškia didesnę žvėrių koncentraciją prie vandens. Balandžio-birželio mėnesiais Namibija pati žaliausia, temperatūros daugelyje turistinių vietovių siekia vidutiniškai apie +25C, be to, kainos mažesnės, nei piko metu.

Tačiau ir vadinamu „šlapiuoju“ metų laiku – nuo gruodžio iki kovo – keliauti po šalį galima. Tai – Namibijos vasaros mėnesiai, kai temperatūros aukštesnės (daug kur siekia ar viršija +30C, vėsiau ir gaiviau tik vietovėse prie Atlanto vandenyno), o lietaus nėra daug ir jis labiau linkęs greitai ir dramatiškai „išsipilti“ antroje dienos pusėje.

3. Kokį keliavimo būdą pasirinkti

Namibijoje lengva keliauti automobiliu, ir daugumai kelionių net nėra būtinas keturiais ratais varomas automobilis. Renkantis „self-drive“ tipo atostogas, užtenka ES vairuotojo pažymėjimo. Eismas vyksta kaire kelio puse, keliai gerai sužymėti, neapkrauti, pasiklysti vairuojant Namibijoje yra praktiškai neįmanoma. Tačiau reikia nusiteikti ir keliems svarbiems niuansams: atstumai šalyje dideli, mobilusis ryšys toliau nuo miestų yra prastokas, o degalinės sutinkamos ne taip dažnai, kaip mums įprasta. Todėl ypač svarbus tampa tinkamai suplanuotas kelionės maršrutas ir tinkamas pasiruošimas kiekvienai dienai.

4. Viza / atvykimo tvarka

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Namibiją, viza reikalinga. Paprastai ji išduodama per 7 darbo dienas.

5. Sveikata / skiepai / saugumas

Privalomų skiepų keliautojams nėra. Daug patarimų keliautojams šia tema pateikiama šiuo adresu: http://www.ulac.lt/keliautojams

You don't have permission to register