fbpx
Top
Image Alt
  /  Jordanija

Jordanija

1650€ asm.

Balandžio 20-29d.

Saugi, kompatiška ir daugeliui dar neatrasta Jordanija keliautojui gali pasiūlyti daug didesnę lankomų vietų ir patirčių įvairovę, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio - ypač turint omenyje tai, kad 85% šalies ploto sudaro dykumos. Tad ir šis pagrindines šalies turizmo įžymybes apimantis pažintinis-poilsinis maršutas dovanos jums visą paletę įspūdžių:

 • Susipažinsite su karališkosios sostinės – Amano – istorija, trunkančia daugiau nei 4000 metų;
 • Aplankysite senovines pilis, bažnyčias ir mečetes;
 • Praleisite dieną žemiausiame sausumos taške visoje planetoje – Negyvojoje jūroje;
 • Pamatysite Petros – vieno iš naujųjų septynių pasaulio stebuklų – palikimą, iškaltą uolose;
 • UNESCO saugomoje Vadi Rum dykumoje pamatysite įspūdingus kraštovaizdžius, o naktį praleisite dykumos stovyklavietėje;
 • Ilsėsitės prie Raudonosios jūros, garsėjančios vienais gražiausių koralinių rifų pasaulyje;
 • Mėgausitės vietiniu maistu – pusryčiai ir vakarienės įskaičiuoti į kelionės kainą;

Turo planas

1
1 diena. Skrydis Vilnius – Amanas
Skrydžiai į Jordaniją vykdomi su 1 tarpiniu nusileidimu. Atvykus ir susitikus su gidu, susitvarkysime imigracijos formalumus ir vyksime į viešbutį nakvynei.
2
2 diena. Amanas – Džerašas – Amanas
Po pusryčių pradėsime turą po Amaną – karališkąją Jordanijos sostinę. Ant 7 kalvų išsidėsčiusį miestą geriausia apžvelgti nuo 837 m aukščio Džebel al Kualos kalvos. Ant plokščios jos viršūnės jau prieš 4000 metų gyveno žmonės, o ilgą miesto istoriją šiandien liudija čia stovinčios tvirtovės, romėnų šventyklos ir rūmų likučiai. Čia pat įsikūręs ir nacionalinis archeologijos muziejus, kurį aplankysime. Didysis Amano klestėjimas tęsėsi nuo 635m, kai jį užėmė arabai, iki VIII a., bet šiandieninis miestas susikūrė tik XX a. Nuo šios kalvos matosi ir garsiausias jo lankomas objektas – romėnų forumas ir 6000 vietų amfiteatras, didžiausias šalyje. Dėl savo puikios akustikos jis iki šių dienų naudojamas kaip įvairių renginių vieta. Po apsilankymo amfiteatre ir trumpo vizito šalia esančiuose muziejuose, turėsime šiek tiek laisvo laiko pasivaikščiojimui Al-Balade (seniausiame miesto kvartale), stabtelėsime apžiūrėti Abu Darwish mečetės, kurią puošia balti ir juodi dryžiai, ir vyksime į Džerašą. Manoma, kad būtent čia yra vienas didžiausių  ir geriausiai išlikusių pasaulyje (už Italijos ribų) Romos imperijos laikų architektūros kompleksų. Kolonų pilna centrinė gatvė, graži Ovalinė aikštė, šventyklos ir teatrai...praleidus pusdienį čia nesunku suprasti, kodėl Džerašui taikomi „Tūkstančio kolonų miesto“ ar „Rytų Pompėjos“ epitetai. Nakvynei grįšime atgal į viešbutį Amane.
3
3 diena. Amanas – Negyvoji jūra
Po pusryčių išvyksime į vieną unikaliausių planetos vietų - Negyvąją jūrą. Tiesą sakant, tai apskritai nėra jūra; tai ežeras, kurį sudaro 2 telkiniai, kurių bendras ilgis siekia 72km, o plotis – 14km. Į juos įtekančios Jordano upės ir mažesnių upelių vanduo dėl didžiulio Jordano slėnio karščio garuoja, todėl kaupiasi mineralų ir druskų klodai. Todėl ypač sūriame vandenyje čia lengviau patogiai sėdėti, nei plaukioti. Natūralu, kad tokiame vandenyje žuvų nėra, tačiau yra keletas druską mėgstančių bakterijų. Tai pats žemiausias sausumos taškas visoje planetoje. Atvykus čia, likusi dienos dalis bus skirta maudynėms sūriame vandenyje. O aktyvesniems keliautojams tai pat galėsime pasiūlyti išvyką į Vadi Mudžibo tarpeklį*. Balandžio-spalio mėnesiais čia galima mėgautis adrenalino suteikiančiu „kanjoningu“, kurio metu sekant upės vagą leidžiamasi kriokliais, laipiojama uolomis, šokinėjama nuo jų į vandenį ar braunamasi per uolų plyšius. Maždaug 3val trunkantis kanjoningas čia yra lengvas/vidutinio sudėtingumo, tačiau juo mėgautis patariama tik aktyviems, plaukti mokantiems ir adrenaliną toleruojantiems keliautojams.
4
4 diena. Negyvoji jūra – Madaba – Nebo kalnas – Kerakas – Petra (350km kelyje)
Šiandien mūsų laukia kelionė „Karaliaus keliu“ - buvosio Šilko kelio dalimi. Juo keliavę prekeiviai, kareivių armijos ir piligrimai paliko savas žymes, kurias šiandien bus įdomu patyrinėti. Pirmiausiai aplankysime Madabą – Jordanijos „mozaikų miestą“. Lankomiausia jo vieta yra Šv. Jurgio bažnyčia su viena gražiausių mozaikų Jordanijoje. Ją sudaro apie du milijonai plytelių, kuriose vaizduojama Šventoji žemė Bizantijos laikotarpiu. Aplankysime ir archeologijos parką su kelių Bizantijos laikotarpio bažnyčių liekanomis ir eile kitų mozaikų. Tada pakilsime į Nebo kalną – vieną švenčiausių Jordanijos vietų. Tikima, kad būtent nuo šio kalno Mozė prieš pat mirtį pamatė Pažadėtąją žemę. Ant kalno pastatytas įspūdingas varinių gyvačių kryžius, o giedrą dieną iš čia galima pamatyti Jerichą ar netgi Jeruzalę. Taip pat padarysime foto-sustojimą Jordanijos „Didžiajame kanjone“ (Vadi Mudžib) bei apžiūrėsime Kryžiuočių pilį Kerako mieste. Vakare pasieksime Petrą, kur apsistosime viešbutyje.
5
5 diena. Petra
Sveiki atvykę į Petrą! Vienas iš naujųjų septynių pasaulio stebuklų – tai didžiulis uoliniuose skardžiuose iškaltas kapų, paminklų ir kitų ištaigingų religinių statinių metropolis, dažnai vadinamas šlovingiausiu priešistorinės civilizacijos palikimu visame Artimųjų Rytų regione. Petra buvo Nabatėjų karalystės, IIIa.pr.Kr. - I a. valdžiusios beveik visą šiuolaikinės Jordanijos teritoriją, sostinė. Turtingi prieskonių pirkliai garbino Saulę kaip vieną iš daugelio dievybių ir, ko gero, teikė didelę reikšmę lygiadieniams, saulėgrįžoms ir kitiems Saulės nulemtiems astronominiams įvykiams. Todėl nenuostabu, kad nabatėjai ir savo miestą sukurė taip, jog Saulė apšviestų šiuos svarbiausius paminklus lyg dangišku prožektoriumi. Ekskursija prasidės nuo ėjimo dramatišku 2km ilgio kanjonu (Al-Siq), vedančiu link labiausiai atpažįstamo Petros vaizdo: Faraono lobyno kapavietės, dažniausiai vadinamos Iždu (Al Khazna). Vėliau naršysime tolimesnius kampelius su kalnuose išraižytomis šventyklomis, amfiteatrais, vienuolynais, su gido pagalba pamažu pamažu atskleisdami vis daugiau nabatėjų sostinės paslapčių. Ne mažiau įspūdingas bus ir tolimiausias Petros objektas – „vienuolynas” (Ad-Deir). Neįtikėtina, bet dar prieš maždaug 30 metų Petroje savo tradicinėse palapinėse gyveno beduinai, o ištaiginguose antkapiuose ir šventyklose nuo šalčio ir kaitrios saulės slėpėsi jų ožkos, asilai ir kupranugariai. Beduinai karaliauja čia ir šiandien, prekiaudami  savo rankų darbo suvenyrais, smėlyje rastomis nabatėjų monetomis ar molinių indų liekanomis.
6
6 diena. Petra – Mažoji Petra – Vadi Rum dykuma
Po pusryčių išvyksime į Beidą, dar vadinamą “Mažąja Petra”. Tai nedidelis tarpeklis, nuo “tikrosios” Petros nutolęs apie 9 km atstumu. „Al Beidha“ arabų kalboje reiškia „baltą“ galbūt šis pavadinimas pabrėžia smiltainio raminančius šviesos atspalvius, skirtingai nei rožinė Petra. Nors daug informacijos apie šią vietą nėra, manoma, kad čia nabatėjai linksmindavo savo svečius. Čia rasime šventyklą, altorių, laiptus, kambarius, ritualines patalpas ir eilę kitų įdomybių, apie kurias daugiau papasakos gidas. Po trumpo pervažiavimo pasieksime ir dar vieną įspūdingą Jordanijos vietą – į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą įtrauktą Vadi Rum dykumą. Ši smiltainio, granito uolų ir dykumų teritorija atvykusiems dovanoja vieną įspūdingiausių kraštovaizdžių visame pasaulyje. Be to, šviesos tarša čia beveik lygi nuliui, tad nakvynės vietos siūlo neįtikėtinas žvaigždžių stebėjimo galimybes. Vadi Rum kraštovaizdis žadino ir Holivudo režisierių fantaziją – čia buvo filmuota eilė garsių filmų, o naujausias iš jų – „Marsietis“ (su aktoriumi Matt‘u Damon‘u). 6val trukmės ekskursija džipu leis pamatyti gražiausias šios milžiniškos dykumos vietas - nuo raudono smėlio kopų iki įvairiausių uolų darinių. Vakarieniausime ir nakvosime čia pat, dykumos stovyklavietėje.  
7
7-8 dienos. Vadi Rumas – Akaba. Poilsis prie Raudonosios jūros
Ryte aktyvesniems keliautojams galėsime pasiūlyti jodinėjimą kupranugariais*. Palikę Vadi Rumą, maždaug per 1val pasieksime viešbutį kurortiniame Akabos mieste. Prie Raudonosios jūros įsikūrusį kurortą supa aukšti kalnai, visus metus čia vyrauja malonus klimatas, o keliautojus vilioja puikūs paplūdimiai ir fantastiškas povandeninis pasaulis. Juo mėgautis gali tiek paviršinio, tiek giluminio nardymo entuziastai. Nakvynė viešbutyje Akaboje.
8
9-10 dienos. Akaba – skrydis namo
Kelionei artėjant į pabaigą, ryte išsiregistruosime iš viešbučio, tačiau poilsis tuo nesibaigs. Iki pat vakaro poilsiausime paplūdimyje ar prie baseino, o vakare išvyksime į oro uostą Akaboje. Po vidurnakčio mūsų lauks skrydis namo; Vilnių pasieksime ryte.  

Jordanija

1650€ asm.

Balandžio 20-29d.

Saugi, kompatiška ir daugeliui dar neatrasta Jordanija keliautojui gali pasiūlyti daug didesnę lankomų vietų ir patirčių įvairovę, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio – ypač turint omenyje tai, kad 85% šalies ploto sudaro dykumos. Tad ir šis pagrindines šalies turizmo įžymybes apimantis pažintinis-poilsinis maršutas dovanos jums visą paletę įspūdžių:

 • Susipažinsite su karališkosios sostinės – Amano – istorija, trunkančia daugiau nei 4000 metų;
 • Aplankysite senovines pilis, bažnyčias ir mečetes;
 • Praleisite dieną žemiausiame sausumos taške visoje planetoje – Negyvojoje jūroje;
 • Pamatysite Petros – vieno iš naujųjų septynių pasaulio stebuklų – palikimą, iškaltą uolose;
 • UNESCO saugomoje Vadi Rum dykumoje pamatysite įspūdingus kraštovaizdžius, o naktį praleisite dykumos stovyklavietėje;
 • Ilsėsitės prie Raudonosios jūros, garsėjančios vienais gražiausių koralinių rifų pasaulyje;
 • Mėgausitės vietiniu maistu – pusryčiai ir vakarienės įskaičiuoti į kelionės kainą;

Įskaičiuota:

 • 8 nakvynės 3-5* viešbučiuose;
 • 1 nakvynė dykumos stovyklavietėje, dvivietėje palapinėje su patogumais;
 • „Half board” maitinimas: 9 pusryčiai ir 8 vakarienės;
 • Vietinio anglakalbio arba rusakalbio gido paslaugos;
 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (grupei nuo 8 keliautojų);
 • Pervežimai privačiu transportu;
 • Programoje nurodytos ekskursijos, pramogos, įėjimo mokesčiai;

Neįskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 550 EUR/asm);
 • Programoje nenurodytas maitinimas;
 • Papildomos pramogos ar ekskursijos (pažymėtos simboliu *);
 • Kelionės draudimas;
 • Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;
You don't have permission to register