fbpx
Top
Image Alt
  /  „Self drive” atostogos Kanadoje

„Self drive” atostogos Kanadoje

2695€ asm.

Jūsų pasirinktomis datomis

Nuolat tarp gražiausių pasaulio šalių minima Kanada tiesiog prifarširuota nuostabios gamtos. Papildžius tai banginiais, lokiais, keletu įdomiausių miestų rytų ir vakarų pakrantėse, visame pasaulyje žinomais Niagaros kriokliais, sukūrėme tikrą skanėstą.

 • Pamatykite žymiųjų Niagaros krioklių didybę;
 • Aplankykite Torontą, Viktoriją ir Vankuverį;
 • Pasimėgaukite Kanados Uolinių kalnų grožiu Banfo ir Džaspero nacionaliniuose parkuose;
 • Pravažiuokite eile panoraminių kelių, įtraukiamų į gražiausiųjų pasaulyje sąrašus;
 • Patirkite adrenalino antplūdį, stebėdami banginius ir lokius;
 • Apkabinkite 800 metų skaičiuojančius medžius;
 • Leiskitės į žygį Ramiojo vandenyno pakrantės nacionaliniame parke, klausydamiesi bangų mūšos;
Svarbu:
 • Pateikta kaina galioja vienu automobiliu keliaujant 4 asmenims;
 • Kelionės datą, mokamas pramogas, patogumų lygį galite pasirinkti patys;
 • Maršrutą nesunkiai pakoreguosime, atsižvelgdami į jūsų individualius pageidavimus;

Turo planas

1
1 diena. Skrydis Vilnius – Torontas
Skrydžiu į Torontą prasidės nuotykių pilnos atostogos. Atvykus ir susitvarkius imigracijos formalumus, vyksite į viešbutį poilsiui po kelionės ir nakvynei.
2
2 diena. Toronto turas
Pirmiesiems europiečiams XVIII a. pradžioje pasiekus Ontarijo ežerą, šiose apylinkėse dar karaliavo indėnai. 1720m prancūzai natūraliame uoste pastatė savo Torontą – prekybinę gyvenvietę su mažu fortu. Vėliau, Kanadai patekus britų valdžion, po pilietinio karo miestą užplūdo emigrantų banga. Už alkoholį, bronzą bei 1700 svarų britai iš indėnų nusipirko 100000 ha žemės miesto plėtrai, ir šiandien Torontas - didžiausias Kanados miestas. Čia draugiškai sugyvena 60 tautų atstovų, bent 40% gyventojų gimę kitoje vandenyno pusėje, todėl Torontas laikomas miestu, kuriame gyvena įvairiausios tautos pasaulyje. Specialiu ekskursiniu autobusu leisitės į kelionę po miestą; pamatysite Yonge Dundas aikštę (Niujorko Times aikštės kanadietiška versija), pasigėrėsite įspūdinga Karališkojo Ontarijo muziejaus architektūra (muziejų mėgėjams stipriai rekomenduojame užsukti vidun), aplankysite ekscentriško milijonieriaus Henrio Pellatt‘o pastatytą pilį Casa Loma ir daugybę kitų miesto įdomybių. Netoli finansinio rajono centro esančiame Kebidžtaune rekomenduojame praleisti kiek daugiau laiko – čia vis dar gyvas Viktorijos laikų architektūros žavesys. O vakarop rekomenduojame pakilti į 553m aukščio CN bokštą – tikrą miesto simbolį, matomą beveik iš visur. Vakarėjančio miesto panoramos iš čia – nepakartojamos. Nakvynė viešbutyje Toronte.
3
3 diena. Niagaros kriokliai
Šiandien jūsų lauks dienos išvyka į Niagaros krioklius, kurie randasi vos už 1,5val kelio nuo Toronto, ant tarptautinės Kanados ir JAV sienos. Šiuos vandeningiausius visoje Šiaurės Amerikoje krioklius dažnai įprasta vadinti vienaskaita, nors iš tikrųjų juos sudaro 3 skirtingi kriokliai: Amerikos, Nuotakos šydo ir Pasagos. Būtent pastarasis ir yra Kanados pusėje, ir nors krioklio aukštis yra viso labo 50m, per sekundę juo prateka daugiau nei 2 mln litrų vandens. 1848m dėl šaltos žiemos ir vandens tėkmę pristabdžiusių ledo lyčių kriokliai pilnai užsalo; šis išskirtinis čia nepasikartojo iki šių laikų. Palei upę nutiestas tiltas sudaro puikią progą pasigėrėti kriokliu iš labai arti ir pamatyti, kaip vanduo, kurio paviršius panašus į tamsiai žalią stiklą, tekėdamas pro uolas, virsta baltomis putomis. Abiejose upės pusėse turistams įrengtos apžvalgos aikštelės, o iš „Skylon“ bokšto aikštelės į Pasagos krioklį galima pažvelgti iš paukščio skrydžio. Aštresnių pojūčių mėgėjus, susisupusius į neperšlampamus apsiaustu, artyn krioklio plukdo nedidelis laivelis. Kad ir kokį būdą pasirinksite pažinčiai su kriokliu, įspūdžių šiandien netruks, o vakare grįžus į Torontą, dar liks šiek tiek laisvo laiko. Nakvynė viešbutyje Toronte.
4
4 diena. Torontas - Kalgaris – Banfo nacionalinis parkas
Šiandien vyksite į oro uostą, kur lauks skrydis į Kalgarį. Atvykus, nuomotu automobiliu vyksite link Banfo nacionalinio parko (pervažiavimo trukmė – iki 2val, priklausomai nuo nakvynės vietos). Poilsis po skrydžio, nakvynė Banfo miestelyje arba jo apylinkėse.
5
5 diena. Banfo nacionalinis parkas
Kai 1883m trys geležinkelio darbininkai viename Uolinių kalnų (angl. Rocky Mountains) urve aptiko karštąsias versmes, niekas neįtarė, kad netrukus šis laukinės gamtos kampelis taps pirmuoju Kanados nacionaliniu parku, o 1984m – ir UNESCO pasaulio paveldo objektu. Smaragdiniuose ežerų vandenyse čia atsispindi aukštos, snieguotos Uolinių kalnų viršukalnės, o peizažams papildomo prieskonio prideda spygliuočių miškai ir turtingas gyvūnijos pasaulis. Praleisdami dieną parke, pamatysite Moreino ežerą, kurio vaizdai puošė tūkstančius Kanados turizmą pasaulyje pristatinėjančių leidinių. Leisitės į žygį jo pakrante, o esant norui - paplaukiosite kanoja. Taip pat pamatysite ežero panoramą iš apžvalgos aikštelės, pravažiuosite vaizdingu Bow slėnio keliu su gausybe panoraminių sustojimų, o saulę palydėsite prie Vermillion ežerų. Nakvynė Banfo miestelyje arba jo apylinkėse.
6
6 diena. Banfo nacionalinis parkas – Luizos ežeras – Icefield Parkway – Džaspero nacionalinis parkas
Diena prasidės aplankant Luizos ežerą – Banfo nacionalinio parko pasididžiavimą. Didžiulių kalnų apsuptą ežerą maitina tirpstantys ledynai, todėl net vasaros mėnesiais maudynės čia būtų trumpos – vandens temperatūra retai viršija +4C. Čia gausu įvairios trukmės ir sudėtingumo žygių, kurie skirtingu kampu ir iš skirtingo aukščio leidžia apžvelgti neįtikėtinas panoramas ir jose dominuojantį ežerą Viktorijos kalno fone. Taip pat populiaru paplaukioti kanoja. Po šio patiekalo jūsų lauks tikras gardėsis – kelionė vienu gražiausių panoraminių kelių pasaulyje. Luizos ežerą su Džaspero nacionaliniu parku jungia 232km kelias – Icefield Parkway – vinguriuojantis pro kalnų viršūnes, ledynus ir plačius slėnius. Daugybė turistinių leidinių šį kelią nuolat linksniuoja tarp vaizdingiausių pasaulyje, o gausybė panoraminių sustojimų, šalia jų įrengtų trumpų žygių takų leis vaizdais pasimėgauti ne tik pro automobilio langą. Rekomenduojame sustoti ir šalia garsiojo Atabaskos ledyno. Nors dėl klimato kaitos jam kilusi nemenka grėsmė, ši vieta vis dar viena populiariausių, o ledyną pamatyti galima tiek pažygiavus iki apžvalgos aikštelės, tiek ir sėdus į „Ledynų tyrinėtoją“ – masyvų, specialiai šiai pramogai pritaikytą automobilį. Vakarop atvyksite į Džaspero nacionalinį parką. Nakvynė Džaspero miestelyje arba jo apylinkėse.  
7
7 diena. Džaspero nacionalinis parkas
Didžiausias pagal plotą nacionalinis parkas Kanados Uolinių kalnų regione kartu yra ir vienas seniausių šalyje, o lankytojus čia privilioja atvirukų verti vaizdai ir daugiau nei 1200km žygių takų. Dieną rekomenduojame pradėti kruizu po Maligne ežerą (vyksta vasaros-ankstyvo rudens metu), o jo metu aplankysite ir Spirit salelę, vietinių vadinamą labiausiai fotografuojama pasaulyje. Pasivažinėsite panoraminiu keliu, leisitės į 2-4val trukmės žygį Maligne kanjone, praeisite 6 jo tiltais, gėrėdamiesi galingų srovių išskaptuotomis uolomis ir šniokščiančia upe. Vėliau pamatysite Atabaskos krioklį, o jei oras bus neapniukęs – rekomenduojame pakilti Džaspero „Dangaus tramvajumi“ (funikulieriumi) aukštyn ir Uolinių kalnų panoramą pamatyti dar kitu kampu. Nakvynė Džaspero miestelyje arba jo apylinkėse.
8
8 diena. Džaspero nacionalinis parkas – Wells Gray provincijos parkas
Kelias link Wells Gray parko ves pro šio regiono įžymybę – Robsono kalną, kurio snieguota kepurė siekia 3954m ir tai yra pati aukščiausia Kanados Uolinių kalnų viršukalnė. Antroje dienos pusėje pasieksite Wells Gray provincijos parką, geriau žinomą „Krioklių parko“ vardu. Čia šniokščia 39 kriokliai, o nemaža dalis jų lengvai pasiekiami važiuojant centrine parko dalimi besidriekiančiu „Koridoriumi“ – 68km ilgio panoraminiu keliu. Aukščiausias ir žymiausias parke – Helmkeno krioklys – žemyn į kanjoną krentantis iš 141m aukščio. Tai – ketvirtas aukščiausias krioklys Kanadoje, labai lengvai pasiekiamas, o asmeniškesnės pažinties su juo pageidaujančių laukia maždaug 1val trukmės žygis kanjono kraštu. Tarp gausybės kitų verta paminėti ir mažesne Niagaros kopija vadinamą Dosono krioklį. Po aktyvios dienos nakvynė lauks Clearwater‘io miestelyje šalia parko.  
9
9 diena. Wells Gray provincijos parkas – Whistler‘is (6val/500km)
Metas leisti įspūdžiams šiek tiek susigulėti, o kojoms – pailsėti, juolab, kad šiandien laukas netrumpas pervažiavimas iki kalnų apsuptyje įsikūrusio Whistler‘io miestelio. Miestelis yra vienas garsiausių kalnų slidinėjimo kurortų Šiaurės Amerikoje, tad nenuostabu, jog 2010m žiemos olimpinių žaidynių metu čia vyko gausybė varžybų. Norintiems papildomos veiklos ir unikalios patirties, rekomenduojame išbandyti aukščiausią gondolinį keltuvą pasaulyje – „Peak 2 Peak gondola“. Jis jungia priešingose miestelio pusėse esančius kalnus, o kelionės metu pakels jus į 436m aukštį. Nakvynė Whistler‘yje.
10
10 diena. Whistler‘is – „Sea to Sky“ panoraminis kelias – Ramiojo vandenyno pakrantės nacionalinis parkas
Legendinis „Sea to Sky“ kelias, jungiantis Whistler‘į su Vankuveriu, prieš 2010m žiemos olimpines žaidynes buvo stipriai atnaujintas, taip dar labiau atverdamas keliaujantiems visas grožybes. Jų čia netrūksta: tarp kalnų ir jūros vinguriuojantis kelias veda pro įdomų Skvemišo miestelį, už kiekvieno posūkio atveria vis naujas panoramas, patogūs sustojimai ir neilgi žygiai leidžia pamatyti gausybę krioklių, o „Sea to Sky“ gondola užkilus aukštėliau atsiveria ir piečiausio Amerikos fiordo – Howe Sound – vaizdai. Tad skubėti šiandien neverta. Vėliau po trumpo, bet vaizdingo plaukimo keltu, persikelsite į Vankuverio salą, taip patekdami į naują pasaulį - Ramiojo vandenyno pakrantės (angl. Pacific Rim) nacionalinį parką. Jis garsėja įspūdingais laukiniais paplūdimiais, prie kalnų prisiglaudusiais miškais, dalis kurių artėja prie 1000 metų ribos. Be to, ši Britų Kolumbijos provincijos pakrantės zona pasižymi didžiausia pasaulyje jūros gyvūnų rūšių įvairove – ko gero, nėra geresnės vietos banginių stebėjimui, nei ši. Pridėkime nuolatinius Kanados rezidentus – lokius, dėka milžiniškų vandenyno bangų šalies banglenčių sporto sostine tapusį Tofino miestelį, gausybę aktyvių pramogų, ir tampa aišku, kodėl ši vieta tokia populiari tarp keliautojų. Pažintį su šiuo regionu pradėsite nuo pasivaikščiojimo „Katedros giraitėje“, kur auga galingi, pušų šeimai priklausantys medžiai, laikomi aukščiausiais ir vienais seniausių Kanadoje. Parko pasididžiavimas yra 9 metrų storio kamienu ir 76m „ūgiu“ garsėjantis galiūnas, kuriam jau virš 800 metų. Pasivaikščiojus čia, vyksite į nakvynės vietą – Port Alberni miestelį.
11
11 diena. Ramiojo vandenyno pakrantės nacionalinis parkas
Dieną pradėsite nuo 2-3val trukmės išvykos valtimi stebėti banginių, o sėkmės atveju pamatysite ir orkas. Vėliau pasieksite garsiausią ir ilgiausią nacionaliniame parke Ilgąjį paplūdimį (angl. Long Beach). Vėjo ir bangų sušukuotas paplūdimys yra maždaug 30km ilgio, o 19km atkarpa yra vientisa ir be kliūčių. Todėl tiek pats paplūdimys, tiek iš jo išsišakojantys žygių takai – tikras gamtos mylėtojų rojus. Vaizdus dar labiau pagardina daugybė jūros į krantą išmestų medžių ir tolumoje boluojančių snieguotų kalnų viršūnės. Parke yra 9 oficialūs takai (dauguma jų – lengvi), tad pasivaikščiodami vienu ar keliais iš jų, plaukiodami kajakais, važinėdami dviračiais ar tiesiog gėrėdamiesi jūra praleisite likusią dienos dalį. Laukinės gamtos mylėtojams rekomenduojame apie 3val trukmės lokių stebėjimo safarį; manoma, kad saloje jų gyvena tarp 7000-12000. Nakvynė Port Alberni, Ucluelet arba Tofino miestelyje.
12
12 diena. Ramiojo vandenyno pakrantės nacionalinis parkas – Viktorija
Po pusryčių išvyksite į Viktorijos miestą – Britų Kolumbijos provincijos sostinę. Aukso karštinės metu smarkiai išaugusiame mieste stipriai jaučiasi kolonijinė praeitis: čia daug britiško architektūrinio paveldo,  o daugybė parkų ir žaliųjų erdvių įkvėpė jį apibūdinti kaip „sodų miestą“. Miestas gana kompaktiškas ir dauguma įdomiausių jo vietų nesunkiai apeinamos pėsčiosmis. Jaukus ir vaizdingas miesto centras išsidėstęs aplink vidinį uostą. Čia pamatysite įspūdingo dydžio ir architektūros Fairmont Empress viešbutį, pastatytą dar 1908m., pietinės uosto dalies panoramoje dominuojančius didžiulius parlamento rūmus, aplankysite šimtamečius Butchart‘o sodus, Karališkąjį Britų Kolumbijos muziejų - bene garsiausią šalyje, o taip pat tolėliau nuo centro esančią Craigdarroch pilį, kurią XIXa pabaigoje pastatė anglies magnatas Robertas Dunsmuir‘as. Nakvosite viešbutyje Viktorijoje.
13
13 diena. Viktorija – Vankuveris
Dar šiek tiek laisvo laiko Viktorijoje, o vėliau keltu pasieksite Vankuverio miestą – galutinį kelionės tikslą. Kosmopolitiškasis Vankuveris išsidėstęs išsimėčiusiuose pusiasaliuose, tarp vandens skalaujamų fiordų prie Freizerio upės ir Pakrantės kalnų, kurių snieguotos viršūnęs siekia 1200m. Kelią europiečiams čia atvėrė 1778m Vankuverio saloje išsilaipinęs Džeimsas Kukas, o po 14 metų čia sugrįžo jo ekspedicijoje dalyvavęs kapitonas Džordžas Vankuveris, kurio metu ir pavadintas miestas. Nepaprastai tolerantiška miesto visuomenė – daugiakultūrė; daug imigrantų atvyko ir apsistojo mieste po II-ojo pasaulinio karo, o paskutinė jų banga atvilnijo Kinijai 1997m perėmus Honkongo valdymą. Atvykus į Vankuverį, aplankysite Kapilano kabantį tiltą – vieną ilgiausių (140m) ir aukščiausių (70m) pasaulyje tokios konstrukcijos tiltų. Nakvynė Vankuveryje.
14
14 diena. Vankuveris
Metas sėsti į specialų turistinį autobusą ir susipažinti su miestu iš arčiau. Vankuverio pasididžiavimas – centrinę pusiasalio dalį užimantis didžiulis Stenlio parkas, kurį įkūrė architektas Frederikas Lo Olmstedas, projektavęs ir Niujorko Centrinį parką. Tai viena didžiausių miesto žaliųjų erdvių visoje Šiaurės Amerikoje: čia galima mėgautis ilgais pasivaikščiojimais, tyliomis iškylų vietomis bei pakrančių promenadomis, iš kurių atsiveria nepamirštama miesto panorama. Dėl didelių atstumų parke labai patogu ir smagu apvažiuoti jo perimetrą dviračiu. Iš parko atsivers ir žymiojo Liūto Vartų tilto vaizdai. Vėliau, pratęsiant kelionę autobusu, aplankysite istorinį Gastauno rajoną. Čia randasi dar viena įdomybė – garinis laikrodis. Turistai net tiki, kad jo požeminis varomasis mechanizmas yra garinis, nors dabar jis – elektrinis. Čia pat daugybė parduotuvių, meno galerijų, restoranų. Taip pat aplankysite kinų kvartalą, Grenvilio salą, iš kurios atsiveria miesto dangoraižių panorama, pasivaikščiosite viename iš daugybės paplūdimių. Nakvynė Vankuveryje.
15
15 diena. Vankuveris – skrydis namo
Metas atsisveikinti su Vankuveriu ir Kanada. Jūsų lauks pervažiavimas į oro uostą ir skrydis namo.

„Self drive” atostogos Kanadoje

2695€ asm.

Jūsų pasirinktomis datomis

Nuolat tarp gražiausių pasaulio šalių minima Kanada tiesiog prifarširuota nuostabios gamtos. Papildžius tai banginiais, lokiais, keletu įdomiausių miestų rytų ir vakarų pakrantėse, visame pasaulyje žinomais Niagaros kriokliais, sukūrėme tikrą skanėstą.

 • Pamatykite žymiųjų Niagaros krioklių didybę;
 • Aplankykite Torontą, Viktoriją ir Vankuverį;
 • Pasimėgaukite Kanados Uolinių kalnų grožiu Banfo ir Džaspero nacionaliniuose parkuose;
 • Pravažiuokite eile panoraminių kelių, įtraukiamų į gražiausiųjų pasaulyje sąrašus;
 • Patirkite adrenalino antplūdį, stebėdami banginius ir lokius;
 • Apkabinkite 800 metų skaičiuojančius medžius;
 • Leiskitės į žygį Ramiojo vandenyno pakrantės nacionaliniame parke, klausydamiesi bangų mūšos;

Įskaičiuota:

 • Elektroninio patvirtinimo keliauti į Kanadą mokestis;
 • 14 nakvynių vidutinės klasės viešbučiuose (pusryčių skaičius tikslinamas užsakymo metu);
 • Pervežimai iš/į oro uostą Toronte ir Vankuveryje;
 • Ekskursijos specialiu autobusu Toronte ir Vankuveryje;
 • Pakilimas į CN bokštą Toronte;
 • Dienos ekskursija į Niagaros krioklius (jungtinė);
 • Kelto bilietai į/iš Vankuverio salą;
 • Nacionalinių parkų mokesčiai;
 • Banginių stebėjimo ekskursija Vankuverio saloje;
 • Bilietas kabančio Kapilano tilto lankymui;
 • Kelionės planavimo ir organizavimo paslauga;

Neįskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 800 EUR/asm);
 • Vietinis skrydis Torontas-Kalgaris (nuo 100 EUR/asm);
 • Automobilio nuomos, kuro ir draudimo mokesčiai;
 • Programoje nenurodytas maitinimas;
 • Skiltyje „Įskaičiuota” nepaminėtos pramogos ar ekskursijos;
 • Draudimas, arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;

Svarbu:

 • Kelionės datą, mokamas pramogas, patogumų lygį galite pasirinkti patys;
 • Galutinę kelionės kainą labai smarkiai įtakoja pasirinktas keliauti laikas („pikinis”, o kartu ir brangesnis laikas kelionei yra birželio-rugpjūčio mėnesiai)
 • Maršrutą nesunkiai pakoreguosime, atsižvelgdami į jūsų individualius pageidavimus bei sezoniškumą;
You don't have permission to register