fbpx
Top
Image Alt
  /  Naujametinis Marokas

Naujametinis Marokas

1699€ asm.

Gruodžio 27 d. - Sausio 6 d.

Palydėkite senuosius ir sutikite Naujuosius kitaip! Kviečiame į Naujametinę kelionę po "vartais į Afriką" vadinamą Maroką. Jos metu pamatysite vieną didžiausių pasaulio mečečių, bene žymiausią visos Afrikos aikštę, imperatoriškuosius miestus,  kuriuos supa gynybinės sienos, o viduje verda viduramžius primenantis gyvenimas. Nakvosime tradiciniuose riaduose, skanausime vietinį maistą, derėsimės turgavietėse, pasiklysime medinų labirintuose, savomis akimis įvertinsime kasbas, matytas Holivudo filmuose, o Naujuosius metus sutiksime "smėlio jūroje" - Sacharos dykumoje, aidint berberų būgnams.

Turo planas

1
1 diena. Skrydis Vilnius – Kasablanka
Skrydžiu į Kasablanką prasidės nuotykių pilnos atostogos. Sveiki atvykę! Jėgas po skrydžio atgausime: viešbutyje Kasablankoje.
2
2 diena. Kasablanka – Rabatas - Fesas
  Nuoširdžiai pavydžiu tiems, kurie savo kelionę po Maroką pradeda nuo Kasablankos miesto, nes būtent čia randasi tikras šalies turizmo magnetas - Hassano II-ojo mečetė. Ji ypatinga dėl daugelio priežasčių. Jos vardą rasite didžiausių pasaulio mečečių dešimtuke, o 60 aukštų, 210 metrų minaretas laikomas antru didžiausiu pasaulyje. Hassano II-ojo mečetė pastatyta ant uolėtos, iš Atlanto vandenyno atkovotos pakrantės, vien viduje sutalpina 25000 maldininkų, o dar 80000 jų telpa kompleksą supančiuose kiemuose ir aikštėse. Dalis mečetės grindų yra padarytos iš stiklo, per kurį matosi Atlanto vandenyno bangos, o ant minareto įtaisytas ir naktimis šviečiantis lazerio spindulys visada būna nukreiptas į Mekos – švenčiausio musulmonams miesto – pusę. Taip besimeldžiantiems nekyla klausimų, į kurią pusę pasisukti. Visame Maroke tėra 2 mečetės, į  kurių vidų galima patekti ne musulmonams, tad ekskursija bus ypatinga. Po jos mūsų lauks pervažiavimas iki Maroko sostinės Rabato, kur papietausime ir apžiūrėsime Hassano bokštą - 44m aukščio nebaigtos statyti mečetės minaretą, stovintį jau nuo 1199m, kai mirė jo užsakovas, šalį valdęs sultonas. Niekas taip ir neįstengė pabaigti ambicingo projekto, nors minaretą buvo planuota iškelti iki 86 metrų, o pačioje mečetėje sutalpinti 20.000 maldininkų. Vakare atvyksime į Fesą. Nakvynė tradiciniame riade Fese.
3
3 diena. Pažintis su Fesu
Atvykėlis, įžengęs į senąjį Feso miestą, pasijunta patekęs į 1000 ir vienos nakties pasaką, arabų viduramžius. Senasis Fes al Bali – UNESCO paveldo sąrašo objektas dar nuo 1981m – yra vienas didžiausių viduramžių miestų, išlikusių iki šių laikų. Bent 9000 gatvelių labirinte nėra automobilių eismo, tačiau senosios medinos gyvybę čia palaiko žmonių ir krovinius gabenančių asilų minia. Savo kvartalus čia turi amatininkai, gausu turgaviečių, restoranų ir turistus priimančių riadų. Įsikūrę ir papietavę, pradėsime ekskursiją po Feso mediną, aplankydami seniausią pasaulyje universitetą (al-Qarawyyin), XIVa. datuojamą vandens laikrodį, amatininkų kvartalus, atskiros istorijos vertas žymiąsias odų raugyklas, ir eilę kitų medinoje esančių objektų. Pamatysime Fesą ir iš gražiausio panoraminio taško - šalį valdžiusių merenidų kapavietes glaudžiančio kalno. Nakvynė Fese, tradiciniame riade.
4
4 diena. Fesas – pervažiavimas į Sacharos dykumą
Šiandien kraštovaizdis keisis ne kartą, įveikiant ilgą pervažiavimą iki Sacharos dykumos. Sustosime Ifrano miestelyje, kuris dėl slidinėjimo trasų ir specifinės, kalnų kurortuose sutinkamos architektūros vadinamas Maroko Šveicarija. Taip pat stabtelėsime kedrų miške šalia Azru miestelio;  čia keliaujančius neretai stebi smalsūs magotai (beždžionės), dažniau sutinkami Azijos šalyse. Įveikę Viduriniojo Atlaso kalnų kelią, vakare atvyksime į Merzugos miestelį ir jau galėsime sveikintis su Sacharos dykumaNakvynė Merzugoje, viešbutyje – kasboje.  Musulmonų architektūroje „kasba“ reiškia tvirtovę arba gynybinį gyvenamąjį kompleksą, tad mūsų egzotiškos patirtys tęsis, o minėtą terminą kelionėje sutiksime dar ne kartą.
5
5 diena. Naujieji metai Sacharos dykumos apsuptyje
Kai vargingą moterį ir jos sūnų atsisakė priimti turtinga šeima, Dievas taip supyko, jog užkasė ją po smėlio kalnais – šiandien žinomais kaip Erg Chebbi kopos. Taip apie kopas, dramatiškai kylančias į viršų virš Merzugos, kalba legenda, prisidėjusi prie Maroko, kaip dykumų šalies, įvaizdžio. Erg Chebbi kopų grožis čia privilioja daugybę keliautojų, o tą grožį matysime jau nuo kasbos terasos, besipliuškendami baseine ir taip pradėdami lėtą rytą. Sacharos dykuma – vienas pagrindinių šios kelionės akcentų – didžiausia Žemėje tropinė dykuma, apimanti 11 valstybių. Papusryčiavę sėsime į džipus ir leisimės į tolimesnes Sacharos vietas. Pasivažinėsime kopomis (lengvas adrenalinas dar niekam nepakenkė), susipažinsime su dykumos klajoklių gyvenimu, o vėliau lankysimės Chamlijos kaimelyje, kur gyvena juodaodžių vergų iš Ganos ir Sudano palikuonys. Čia mūsų lauks ir tradicinės Gnawa muzikos koncertas. Vėliau sėsime ant kupranugarių, čia vadinamų „dykumų laivais“, ir kopų keteromis josime gilyn į dykumą. Saulei leidžiantis, Sacharos magija atsiskleis vis naujai; sakoma, kad kopos per dieną 3 kartus keičia spalvą, o vakarop nutilus dykumų vėjams, galima išgirsti kaip sukasi žemė. Nakvynei persikelsime į ypatingą vietą - dykumos stovyklavietę, kur apsistosime tradicinėse "luxury" haimose – stilingai įrengtose palapinėse su visais patogumais. Mūsų lauks šventinė Naujametinė vakarienė (įsk.) - Naujuosius sutiksime ne tik su tradiciniais marokietiškais patiekalais, bet ir trankia  būgnų muzika. Sveiki sulaukę 2024-ųjų!
6
6 diena. Sacharos dykuma
Didžiausi romantikai jau prieš pusryčius bus garantuotai atsikėlę ir spėję pamatyti rytinės saulės dažomų kopų vaizdus. Šiandiena bus skirta poilsiui, pasimėgavimui dykumos tyla ir platybėmis. Tačiau aktyvesniųjų lauks papildomos pramogos (neįsk.) - slidinėjimas nuo kopų, važinėjimas keturračiais, papildomas pajodinėjimas kupranugariais. Vakarienė (įskaičiuota) ir nakvynė stovyklavietėje dykumoje.
7
7 diena. Sacharos dykuma - Ourzazatė
Po pusryčių atsisveikiname su Sachara – lauks pervažiavimas iki Skoura miesto, šalia kurio stūkso senovinė kasba Amridil – XVIIa. statyta senovinė tvirtovė, pavaizduota ant 50 marokietiškų dirhamų banknoto ir pritraukusi eilę Holivudo režisierių, kurie ją naudojo savo filmų kūrimui. Čia buvo filmuojamas garsusis „Arabijos Lorencas“ ir eilė kitų filmų, o kasba iki šių dienų priklauso tai pačiai kilmingai Nasiri šeimai. Vėliau tuo pačiu „Tūkstančio kasbų keliu“ tęsime kelionę iki Ourzazatės miestelio, kuriame ir nakvosime.
8
8 diena. Ourzazatė - Ait Ben Haddou - Marakešas
Daugelį šimtmečių prekeiviai iš aplinkinių kalnų slėnių atvykdavo į turgus, supusius žymiausiąją Ourzazatės kasbą Taourirt, o kolonijiniais laikais prancūzai čia išplėtė ir patį miestą, kuriame dislokavo savo interesus turėjusią užtikrinti kariuomenę. Ilgainiui prekybą pakeitė Holivudo filmų verslas (miesto apylinkėse yra eilė filmų studijų), ypač įgavęs pagreitį po prancūzų pasitraukimo XIXa. šeštame dešimtmetyje. Kasba Taourirt išliko, ir su UNESCO pagalba buvo puikiai renovuota, o visa tai pamatyti ir įvertinti galėsime patys. Apsilankius čia, vyksime pamatyti tikro šios dienos programos perlo – UNESCO paveldo objekto statusą turinčios kasbos Ait Ben Haddou. Ją išgarsino daugybę milijonų dolerių ir pasaulinę šlovę pelnęs „Gladiatorius“, kurio scenos su aktoriumi Russell'u Crowe ekskursijos metu vėl iš naujo iškils prieš akis. Ait Ben Haddou ir šiandien vis dar lieka tuo kultiniu, šalį reprezentuojančiu vaizdu – galite patys tuo įsitikinti, įvedę žodį „Marokas“ Google paieškos lange. Po ekskursijos čia ir pietų išvyksime į Marakešą. Kelias ves per Aukštojo Atlaso kalnus. Pakilsime iki 2260m aukščio, sustosime garsiojoje Tiz‘N‘Tishka perėjoje, o vakarop pasieksime kelionės tikslą – Marakešą. Nakvynė Marakeše.  
9
9 diena. Pažintis su Marakešu
Pasaulis jau seniai užkibo ant Marakešo jauko. Paskutinį dešimtmetį miestas nuolat figūravo įvairiausių kelioninių rinkimų „top‘uose“, o socialiniuose tinkluose ir spaudoje nuolat šmėžuodavo čia atostogavusių ar Naujuosius sutikusių politikos, sporto ir šou verslo žvaigždžių nuotraukos. Čia spėjo pabuvoti Nicolas Sarcozy su savo žmona Carla Bruni, Hillary Clinton, Madrido „Real“ ir Barselonos futbolo klubų dievukai; čia medaus mėnesį praleido aktorius George'as Clooney su žmona,  o įkvėpimo savo kolekcijoms ieškojo ir Juozas Statkevičius. Metas ir mums pajausti Marakešo magiją! Ekskursijos su gidu metu lankysime XIXa. Bahia rūmus, saadidų dinastijos valdovų kapavietes, apžiūrėsime Kutubijos mečetę (įėjimas tik musulmonams), taip pat lankysime garsiuosius Mažorelio sodus, kurie priklausė dizaineriui Yves‘ui Sant Laurent‘ui. O pavakary mūsų lauks tikras spektaklis garsiausioje Maroko aikštėje – Djemaa El Fna. Su artėjančia tamsa aikštė prisipildo muzikantų, kerėtojų, magų, akrobatų, istorijų pasakotojų ir ugnies rijikų. Tarp jų šmirinėja keistuoliai, vandenį pardavinėjantys prekeiviai, aplinkui čirškinamas ir čia pat pardavinėjamas maistas,  o viso šio spektaklio pamatyti iš medinos gatvelių labirintų į aikštę traukia ir keliautojai, ir vietiniai. Laimingas tas, kuris ras vietos vienoje iš gražių, aikštę supančių kavinių ar terasų! Bet galbūt jums smagiau bus su visais šio spektaklio dalyviais susitikti scenoje? Nakvynė Marakeše.
10
10 diena. Marakešas - laisvas laikas
Kelionei artėjant į pabaigą, šiandien turėsime laisvo laiko aplankyti tradicinius Marakešo turgus, įsigyti lauktuvių namiškiams, suvalgyti dar vieną tadžino porciją, stebėti pilvo šokius viename iš restoranų arba tiesiog savo tempu pasivaikščioti po šį karališkąjį miestą. Nakvynė Marakeše.
11
11 diena. Marakešas – skrydis namo
Ryte išvyksime į Marakešo oro uostą skrydžiui namo. Namus pasieksime tos pačios dienos vakare. Tikime, kad namo grįžtate su šypsena, daugybe gerų emocijų ir prisiminimų, kuriais dar ilgai bus smagu dalintis.  

Naujametinis Marokas

1699€ asm.

Gruodžio 27 d. – Sausio 6 d.

Palydėkite senuosius ir sutikite Naujuosius kitaip! Kviečiame į Naujametinę kelionę po „vartais į Afriką” vadinamą Maroką. Jos metu pamatysite vieną didžiausių pasaulio mečečių, bene žymiausią visos Afrikos aikštę, imperatoriškuosius miestus,  kuriuos supa gynybinės sienos, o viduje verda viduramžius primenantis gyvenimas. Nakvosime tradiciniuose riaduose, skanausime vietinį maistą, derėsimės turgavietėse, pasiklysime medinų labirintuose, savomis akimis įvertinsime kasbas, matytas Holivudo filmuose, o Naujuosius metus sutiksime „smėlio jūroje” – Sacharos dykumoje, aidint berberų būgnams.

Įskaičiuota:

 • 9 nakvynės vidutinės klasės viešbučiuose ir tradiciniuose riaduose;
 • 1 nakvynė tradicinėse dvivietėse dykumos palapinėse (haimose) – su visais patogumais, šildomos;
 • 10 pusryčių ir 2 vakarienės;
 • Anglakalbio gido ir lietuvio kelionės vadovo paslaugos;
 • Privatūs pervežimai tik grupei skirtu transportu;
 • Programoje nurodytos pramogos, ekskursijos ir įėjimo į mokamus objektus mokesčiai;

Neįskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 950 EUR/asm);
 • Programoje nenurodytas maitinimas;
 • Papildomai siūlomos pramogos laisvu metu;
 • Vienviečio kambario priemoka;
 • Kelionės draudimas;
 • Arbatpinigiai (3-5 EUR nuo keliaujančio asmens per dieną) ir asmeninės išlaidos.

Svarbu:

 • Grupės dydis: 8-12 keliautojų;
You don't have permission to register