fbpx
Top
Image Alt
  /  Naujoji Zelandija: ugnis ir ledas

Naujoji Zelandija: ugnis ir ledas

4687€ asm.

Lapkričio 12 - 29 d.

Kurdami šį maršrutą ypač stengėmės, kad kelionės tempas būtų ne per didelis ir leistų pilnai pasimėgauti įspūdinga Naujojosios Zelandijos gamtos įvairove. Šiaurinėje šalies saloje lankysite spalvočiausius geoterminius parkus, urvuose gėrėsitės jonvabalių sukuriamo žvaigždėto dangaus efektu, vakarieniausite su maoriais ir maudysitės savo pačių pasidarytuose karšto vandens „kubiluose“ ant jūros kranto. Pietinė sala kvies jus pasimėgauti smėlėtais paplūdimiais, pamatyti snieguotą Kuko viršukalnę ir pasigėrėti Milfordo fiordų panoramomis. Dar leisitės į kruizą stebėti banginių, susipažinsite su šalies vyndarystės tradicijomis, o įspūdingą gamtą pagardins kur ne kur įsiterpiantys pagrindinių miestų vaizdai. Visa tai ir dar daugiau - išsamioje pažintinėje kelionėje po vieną gražiausių pasaulio šalių. Kviečiame!

Turo planas

1
1-3 dienos. Skrydis Vilnius - Oklandas
Kia ora! Pasisveikinkime su tolimuoju ir dar nepažįstamu Oklandu. Po ilgų skrydžio valandų atvyksime čia vidurdienį ir, susitvarkę imigracijos formalumus, vyksime į viešbutį ilsėtis. Jei leis jėgos, po miestą lengvai pasivaikščiosime, adaptuodamiesi prie naujos laiko zonos. Jėgas atgausime: viešbutyje Oklande.
2
4 diena. Oklandas – Waitomo urvai – Rotorua
Į Oklandą dar grįšime kelionės pabaigoje, o prieš išvykdami į jo panoramas galėsime pasidairyti nuo žymiojo Edeno kalno. Iš čia matysis miesto uostas, vulkaninės Rangitoto sala, apžiūrėsime ir visai šalia esantį 50 metrų gylio kraterį. Šiandienos tikslas - ekskursija Waitomo urvų apylinkėse. Tačiau ne stalagmitai ar stalaktitai yra didžiausios šių vietų įdomybės: urvuose karaliauja ant lubų įsitaisę jonbvabaliai. Jų skleidžiamos melsvai žalios, tamsoje mirksinčios švieselės sukuria žvaigždėto požemių dangaus efektą. Dažną keliautoją toks gamtos stebuklas tiesiog hipnotizuoja. Šiandien dar spėsime: atvykti į Rotorua ir aptarti dienos įspūdžius viešbučio bare* arba Polinezijos SPA*. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje Rotorua.
3
5 diena. Rotorua – Wai O Tapu parkas – žygis sekvojų miške – vakarienė su maoriais
Geotermiškai aktyviame Rotorua regione nesiliauja burbuliavę karštieji šaltiniai ir dumblo baseinai, reguliariai į dangų iššauna geizeriai, sieros garais dūmija ežerai. Iš čia atsirado posakis, kad Rotorua galima užuosti anksčiau, nei pamatyti. Tarp gausybės gamtos sukurtų šedevrų čia žymiausias Wai O Tapu geoterminis parkas; jis pilnas mineralinių terasų, įvairiausio dydžio ežerėlių ir gurguliuojančio purvo baseinų. Vaikštant pažintiniu taku akis užburs spalvos, atsiradusios dėl skirtingų karšto vandens tirpinamų mineralų, o fotoaparato iš rankų nesinorės paleisti būnant šalia skambiai pavadintų vietų:  „Šampano baseino“, „Velnio rašalo puodo“ ar „Artisto paletės“. Vėliau iš arti pamatysime keliomis rankomis neapkabinamų sekvojų galybę Whakarewarewa miške, o vakare vyksime į maorių Mitai kaimelį. Čia stebėsime maorių tradicijas, sužinosime apie tatuiruočių meną „ta moko”, gyvai pamatysime grėsmingąjį karo šokį – haką – ir kartu tradiciškai vaišinsimės kvepiančiu maistu, tik ką ištrauktu iš požeminės krosnies, užklojamos drėgnais lapais ir žemėmis. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje Rotorua
4
6 diena. Rotorua – pažintis su kiviais – Orakei Korako geoterminis parkas – Huka krioklys
Kivis yra vienas iš Naujosios Zelandijos simbolių. Šie neskraidantys paukščiai yra absoliučiai unikalūs: turi bambą, šnerves snapo gale, o jų plunksnos labiau primena kailį. Deja, kiviams gresia išnykimas ir jais tenka rūpintis kaip kūdikiais – apie visa tai sužinosime apsilankę nacionalinėje Naujosios Zelandijos kivių perykloje. Vėliau keltu įveikę ežerą, atsidursime Orakei Korako geoterminiame parke, kuris gali pasigirti geizerių gausa, o aplink juos susiformavę silicio terasos laikomos vienomis didžiausių pasaulyje. Rekordų diena tęsis: papietausime Taupo miestelyje šalia didžiausio Naujosios Zelandijos ežero, o dienos pabaigoje aplankysime vandeningą Huka krioklį. Ar žinojote, kad jis toks sraunus, jog kas minutę užpildytų 5 olimpinius baseinus? Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje Rotorua.
5
7 diena. Rotorua – Hobitonas – Karšto Vandens paplūdimys
Įspūdinga Naujosios Zelandijos gamta įamžinta ne viename Holivudo filme, o 2011-aisiais Naujosios Zelandijos premjeras netgi atšaukė susitikimą su karaliene Elžbieta II-ąja, kad apsilankytų „Hobito“ filmavimo aikštelėje. Čia šiandien užsuksime ir mes: pasivaikščiosime po specialiai filmui suformuotas kalvas, pasisvečiuosime požeminėse hobitų trobelėse, įvertinsime daržuose augančių gėrybių įvairovę, o turo pabaigoje ragausime tikrą hobitų gėrimą – pro barzdą nevarvės. Vėliau išvyksime į Karštojo Vandens paplūdimį: vieną trenkčiausių šalies vietų, kur, tiesiogine to žodžio prasme, kasime duobę sau ir draugui. Sėkmės atveju paplūdimyje iškastas natūralus „kubilas“ prisipildys tinkamo karščio vandeniu ir mums beliks tiesiog mėgautis SPA malonumais, šalia ošiant jūrai. Jei pasiseks mažiau, procesą teks kartoti, arba prašytis pas kažką į svečius. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje Koromandelio pusiasalyje.
6
8 diena. Koromandelio pusiasalis – Katedros Įlanka – skrydis į Pietinę salą
Koromandelio pusiasalyje žaliuoja pievos, kalvas dengia senoliai miškai, tarp stačių uolų ir vandenyno įsiterpia auksinių paplūdimių juostos. Visa tai reikia pamatyti savomis akimis, tad leisimės į turą valtimi ir iš jos apžiūrėsime įspūdingo grožio Koromandelio pakrantes. Tarp jų lauks iš žymiausia pusiasalio vieta – Katedros įlanka. Pavadinimą jai suteikė didžiulė, katedros formos arkinė uola, įlanką natūraliai padalinusi į dvi dalis. Saulei šildant akių vokus ir ramiai ošiant bangoms, mintyse galėsime apibendrinti Šiaurinėje saloje patirtus nuotykius. Tada skrisime į Pietinę salą. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: Abelio Tasmano nacionalinio parko pašonėje, Pietinėje saloje.
7
9 diena. Abelio Tasmano nacionalinis parkas
Nors olandų jūrininko Abelio Tasmano vardu pavadintas parkas yra mažiausias šalyje, tai tikras pakrantės rojus, kuriame neapsilankyti būtų nuodėmė. Čia svaiginančiai gražūs smėlio paplūdimiai, skaidrus jūros vanduo, pakrantes apglėbusi laiko sodri žaluma ir tvirto granito uolos. Visą šį grožį pamatysime kruizo ir nesudėtingų žygių metu. O esant palankiam orui norintys dar galės išbandyti ir plaukimą kajakais*. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: šalia Abelio Tasmano nacionalinio parko.
8
10 diena. Abelio Tasmano nacionalinis parkas - Marlboro vynų regionas - Kaikoura
Po pusryčių iškeliausime į Marlboro regioną – tikrą čempioną Naujosios Zelandijos vynų lygoje, kur žemę nukloję net 26000 hektarų vynuogynų. Ledynai regione suformavo palankų dirvožemį pasaulinio pripažinimo jau sulaukusiam Sauvignon Blanc, o į vynų olimpą sparčiai veržiasi ir Pinot Noir gamintojai. Apie viską plačiau mums papasakos regiono vyndariai vyno degustacijos metu. Vėliau kelionę pratęsime iki Kaikouros. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje Kaikouros miestelyje.
9
11 diena. Kaikoura – banginių stebėjimas Kaikouroje – Kraistčerčas
Kaikouros miestelis nuolat figūruoja tarp geriausių banginių stebėjimo vietų pasaulyje. Šias vietas drąsiai galima pavadinti „šalto vandens supermarketu“: planktono pilni Kaikouros vandenys suformuoja visą mitybos grandinę, o tikimybė pamatyti jos viršuje esančius banginius ir delfinus čia yra didelė! Todėl sėsime į laivą ir išplauksime į jų stebėjimo kruizą. Po jo leisimės į nedidelį žygį pakrante, akimis gaudysime ruonius ir žuvų tykančius jūrinius paukščius. Šiandien dar spėsime: pasiekti Kraistčerčą ir aplankyti garsiuosius botanikos sodus,  pamatyti unikalią Kartoninę bažnyčią, pasivaikščioti gražiausia mieste vadinama Regent gatve. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje Kraistčerče
10
12 diena. Kraistčerčas – Tekapo ežeras
Nuo Port Hillso kalno atsisveikinsime su Kraistčerču, o tada leisime akims pasiganyti po Kanterburio lygumas, kuriomis drieksis tolimesnis kelionės maršrutas. Atvykus prie Tekapo ežero tikrai norėsis traukti iš kuprinių fotoaparatus: šalies turizmą leidiniuose ar tinklalapiuose pristatantys ikoniniai vaizdai dažname daromi būtent čia. Turkio spalvos vanduo, pavasarį pakrantes nuklojantys žydinčių lubinų kilimai, tolumoje boluojančios Pietinių Alpių kalnų viršūnės yra tikras keliautojo saldainiukas. Šiandien dar spėsime: pasivaikščioti Tekapo ežero pakrante, aplankyti iš ąžuolo ir akmens pastatytą Gerojo Ganytojo bažnyčią, pasigerėti vaizdais nuo Džono kalno viršūnės. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje prie Tekapo ežero arba jo apylinkėse.
11
13 diena. Tekapo ežeras – Kuko nacionalinis parkas – Wanaka
Po  pusryčių išvyksime į kalnų išraižytą Kuko nacionalinį parką, kuriame stūkso ir aukščiausias šalyje to paties pavadinimo kalnas (3724 m), vietos maorių vadinamas Aorakiu. Čia mūsų lauks nesudėtingas žygis Hukerio slėniu (3-4val / 10km). Žygis laikomas vienu geriausių parke: jo palydovais čia tampa šniokščiantys kalnų upeliai, pagal vėjo dirigavimą banguojančios kalnų pievos, snieguotų kalnų viršūnių ir ledynų vaizdai bei, savaime suprantama, jo didenybė Kuko kalnas. Šiandien dar spėsime: stabtelėti aukščiausioje greitkelio vietoje - Lindis perėjoje, apsižvalgyti po Wanakos miestelį, apsuptą ežero ir Pietinių Alpių kalnų. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje Wanakoje.
12
14 diena. Wanaka – Arrowtown‘as – Te Anau
Pasimėgaukime laisvu pusdieniu Wanakoje. Čia galėsime užsukti į keistenybių ir optinių apgaulių muziejų Puzzling World*, pasivaikščioti Mt Iron taku arba Wanakos ežero pakrante, nuo kurios lengvai matomas įžymybe tapęs vandenyje augantis medis. Tęsdami kelionę, sustosime istoriniame auksakasių miestelyje Arrowtown’e, o vėliau vyksime į Milfordo sąsiaurį, kurį rašytojas Radjardas Kiplingas kadaise pavadino aštuntuoju pasaulio stebuklu. Paruoškite savo kameras ir plačiau atsimerkite, nes važiuosime keliu, kuris Naująją Zelandiją garsina ne mažiau, nei patys Milfordo fiordai. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje Te Anau miestelyje.
13
15 diena. Te Anau – kruizas Milfordo sąsiauryje – Kvinstaunas
Atvykus į Milfordą, mūsų lauks kruizas, kurio metu pamatysime visą fjordo didybę. Iš mistiškų vandenų į dangų čia šauna skambiais Liūto ir Dramblio vardais pavadintos uolos, akys nesunkiai suras aukščiausią Mitros viršukalnę (1692m), gausybę krentančių krioklių, ant uolų snaudžiančius ruonius ir pelekais vandenį skrodžiančius delfinus. Po kruizo išvyksime į Kvinstauno miestą, o esant galimybei stabtelėsime pamatyti Gunn ežerą ir šiek tiek pasivaikščioti. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje Kvinstauno mieste.
14
16 diena. Kvinstaunas – Oklandas
Kelionei artėjant prie pabaigos, turėsime laisvą pusdienį Kvinstaune. Rekomenduojame pasivaikščioti po ramius, tiesiog miesto centre įkurtus sodus, užsikelti gondola į Bobo viršukalnę*, nuo kurios atsiveria panoraminiai vaizdai, pasigrožėti Vakatipu ežerą raižančiomis valtimis arba pasivaikščioti iki galingo stoto sekvojų, augančių tiesiog ant ežero pakrantės. Šiandien dar spėsime: parskristi į Oklandą. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje Oklande.
15
17-18 dienos. Oklandas – skrydis namo
Kelionei einant į pabaigą, turėsime pilną dieną pažinčiai su Oklandu specialiu ekskursiniu autobusu. Miestas išsidėstęs tarp dviejų natūralių uostų, o jo apylinkių peizažai išmarginti 50 įvairaus dydžio vulkanų „kūgių”, ant kurių kadaise klestėjo maorių kaimai. Būtent todėl Oklandas vadinamas lavos ir burių miestu. Aplankysime uostą, Šventosios Trejybės katedrą,  senoviniais pastatais garsėjantį Parnelio rajoną, aukščiausią miesto pastatą Sky Tower, o kitu kampu į miestą pažvelgsime iš apžvalginio Bastiono taško. Po vakarienės turėsime atsisveikinti su Oklandu – vyksime į oro uostą, iš kur vos po vidurnakčio išskrisime namo. Sudie, Naujoji Zelandija!

Naujoji Zelandija: ugnis ir ledas

4687€ asm.

Lapkričio 12 – 29 d.

Kurdami šį maršrutą ypač stengėmės, kad kelionės tempas būtų ne per didelis ir leistų pilnai pasimėgauti įspūdinga Naujojosios Zelandijos gamtos įvairove. Šiaurinėje šalies saloje lankysime spalvočiausius geoterminius parkus, urvuose gėrėsimės jonvabalių sukuriamo žvaigždėto dangaus efektu, vakarieniausime su maoriais ir maudysimės savo pačių pasidarytuose karšto vandens „kubiluose“ ant jūros kranto. Pietinė sala kvies mus pasimėgauti smėlėtais paplūdimiais, pamatyti snieguotą Kuko viršukalnę ir pasigėrėti Milfordo fiordų panoramomis. Dar leisimės į kruizą stebėti banginių, susipažinsime su šalies vyndarystės tradicijomis, o įspūdingą gamtą pagardins kur ne kur įsiterpiantys pagrindinių miestų vaizdai. Visa tai ir dar daugiau – išsamioje pažintinėje kelionėje po vieną gražiausių pasaulio šalių. Kviečiame!

Įskaičiuota:

  • 16 nakvynių 3-4* viešbučiuose su pusryčiais;
  • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos visos kelionės metu;
  • Anglakalbio gido paslaugos 4-15 kelionės dienomis;
  • Visi pervežimai pagal programą;
  • Visos programoje nurodytos pramogos, ekskursijos ir įėjimo į mokamus objektus mokesčiai;
  • Vakarienė su maoriais ir vyno degustacija (atitinkamai 5-a ir 10-a kelionė dienos).

Neįskaičiuota

  • Tarptautinių skrydžių bilietai: nuo 1875 EUR/asm;
  • 2 vidiniai skrydžiai: nuo 150 EUR/asm;
  • Naujosios Zelandijos elektroninio kelionės leidimo forminimas: 45 EUR/asm
  • Papildomai siūlomos pramogos laisvu metu (programoje pažymėtos simboliu *)
  • Programoje nenurodytas maitinimas;
  • Kelionės draudimas, arbatpinigiai ir asmeninės išlaidos.

Svarbu:

  • grupės dydis: 8-12 keliautojų;
You don't have permission to register