fbpx
Top
Image Alt
  /  Pažintinė-poilsinė kelionė po Meksiką

Pažintinė-poilsinė kelionė po Meksiką

2599€ asm.

Balandžio 5-17d.

Daugybė keliautojų per metus aplanko ir savąją vitamino D dozę gauna viename Meksikos Majų Rivjeros kurortų - Tulume, Kankūne ar Playa Del Carmen. Tačiau atviručių verti paplūdimiai ir žydra jūra yra tik dalis šio regiono - ir šio maršruto - "ingredientų". Platus senovės majų palikimas, spalvingi kolonijiniai miestai, gamtos rezervatai ir atsigaivinti kviečiantys povandeniniai urvai ("senotai") kelionę pavers turininga, įvairiaspalve ir pilna malonių siurprizų.

 • Susipažinkite su senovės majų miestų paslaptimis, aplankydami 1 iš 7 Naujųjų gamtos stebuklų - Čičen Icą - ir Ek Balamą;
 • Patirkite maudynių gražiuosiuose regiono "senotuose" malonumus;
 • Aplankykite spalvingus kolonijinius miestus - Kampečę, Meridą ir Valjadolidą;
 • Gėrėkitės flamingais Selestuno rezervate ir egzotišku "7 spalvų ežero" grožiu;
 • Mėgaukitės saule ir paplūdimiais Playa del Carmen kurorte;

Turo planas

1
1-2 dienos. Vilnius – Kankūnas - Valjadolidas
Sveiki atvykę į Meksiką! Oro uoste mus pasitiks vietinis gidas, ir vyksime nakvynei į Valjadolidą.
2
3 diena. Valjadolidas ir Ek Balam
  Po pusryčių lauks ekskursija Valjadolide. Tai kolonijinės architektūros gausa pasižymintis trečias didžiausias Jukatano valstijos miestas, įkurtas 1543m. Ekskursijos metu lankysime San Bernardo vienuolyną, centrinę aikštę ir San Servacio katedrą, pasivaikščiosime akmenimis grįstomis gatvelėmis, gėrėdamiesi spalvotais pastatų fasadais. Vėliau vyksime į tekilos gamyklą, kur susipažinsime su šio nacionalinio meksikiečių gėrimo gamybos ypatumais. Ekskursiją vainikuos tekilos degustacija, o kiekvienas tradicinei nuotraukai  pozuosime, dėvėdami sombrero ir pončo. Šiandien dar spėsime*: aplankyti senovinio majų miesto Ek Balam griuvėsius, paplaukioti bene garsiausiame gėlo vandens užpildytame urve (isp. Cenotes) – Cenote Suytun. Regione yra gausybė tokių urvų - senotų, susidariusių lietaus vandeniui išplovus paviršinį klinčių sluoksnį ir susijungus su požeminiais urvais, o vienas jų yra ir pačiame Valjadolido mieste. Juose smagu atsigaivinti po dienos karščių. Nakvynė Valjadolide.
3
4 diena. Valjadolidas - Čičen Ica - Izamalis
Iki šių laikų geriai išlikęs senovinis majų miestas Čičen Ica neseniai tapo 1 iš 7 Naujųjų Pasaulio stebuklų ir yra saugomas UNESCO. Ankstyvą rytą, vyksime lankyti šios vietos, kurioje iki Xa. gyveno majai, o vėliau, jų galiai ėmus silpti – toltekai. Manoma, kad Čičen Ica buvo pastatyta kaip nauja sostinė vyriausiajam dievui Topilcinui Kecalkoatliui – majai jį vadino Kukulkanu. Jam skirta pagrindinė komplekso „žvaigždė“ - Kukulkano piramidinė šventykla, pavadinta El Castillo (Pilis). Statinys rūpestingai suplanuotas – didžiuliai jo laiptai nukreipti tiksliai į šiaurę, pietus, rytus ir vakarus, ir tai sudaro ypatingą įspūdį per rudens ir pavasario lygiadienį. Kai šešėliai krenta ant akmeninės dievo-gyvatės galvos pagrindinių laiptų apačioje ir uodegos viršuje, atrodo, kad gyvatė rangosi laiptais. Be to, čia yra, ko gero, didžiausia Centrinėje Amerikoje žaidimų sviediniais aikštė, kurios kiekviename gale stovi po šventyklą. Šio senovės majų žaidimo, apie kurį plačiau papasakos gidas, religinė reikšmė nėra tiksliai aiški iki šiol. Po ekskursijos galėsime atsigaivinti Ik Kil senote, o pavakary atvyksime į žavųjį „geltonąjį“ Jukatano miestą – Izamalį. Kompaktiškas, ypač fotogeniškas ir lengvai apeinamas, Izamalis turi ir eilę turizmo traukos taškų. Pagrindinis jų - San Antonio de Padua vienuolynas, apsuptas aikštės su gigantiška kolonada, savo dydžiu nusileidžiančia tik Šv. Petro aikštei Vatikane. 1993m čia netgi lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Kolonijinio miesto centrą sudaro jaukių, ryškiai geltonų gatvelių rezginys. Čia smagu pasivaikščioti ar pasivažinėti arklių traukiama karieta, paragauti vietinių gėrybių, tad laisvas laikas vakare kiekvienam dovanos savų atradimų. Nakvynė Izamalyje.
4
5 diena. Izamalis - Merida
Jukatano sostinė ir didžiausias miestas – Merida – jau 2 kartus buvo paskelbtas Amerikos kultūros sostine, tarsi pabrėžiant keliautojų čia laukiančias įdomybes. Kaip ir įprasta kolonijiniams miestams, Meridoje rasime didžiulę centrinę aikštę (Plaza Grande), o puikų vaizdą į ją dovanos pasivaikščiojimas didžiuliu, arkomis ir kolonomis papuoštu miesto rotušės balkonu. Lankysime vieną seniausių Lotynų Amerikos bažnyčių (San Ildefonso Katedra), žalią ir jaukią, vietinių mėgstamą aikštę (Plaza Santa Lucia), pasivaikščiosime Paseo de Montejo alėja, apžiūrėsime įspūdingiausią ir didžiausią monumentą Tėvynei (Monumento a la Patria). Laisvas vakaras po pažintinės programos. Nakvynė Meridoje.
5
6 diena. Merida - Selestuno rezervatas - Kampečė
Po pusryčių išvyksime į Selestuno rezervatą, kurį garsina didžiulės raudonųjų flamingų kolonijos. Ieškosime jų plaukdami valtimi, grožėdamiesi mangrovių miškais. Retsykiais turo metu savo galvas iš vandens iškiša ir krokodilai. Rezervate yra ir smaragdinių ežerėlių; sustojimas šalia vieno jų ir maudynės puikiai atgaivins. Vėliau lauks 2,5 val pervažiavimas iki Kampečės, kurį paįvairins sustojimas Bekal miestelyje. Miestelį daugybę metų garsina čia gaminami tradiciniai sombrero. Nakvosime viešbutyje Kampečėje.
6
7 diena. Kampečė
Šiandien pažindinsimės su dar vienu UNESCO saugomu objektu Meksikoje - Kampečės uostu. Istorinį Kampečės senamiestį sudaro 5 rajonai, apsupti gynybinės sienos su bokštais, kurie turėjo saugoti nuo piratų išpuolių XVII-XVIII a. Daugiau nei 2000 istorinių pastatų čia puikiai atrestauruoti ir stebina žaismingomis spalvomis. Jos čia neatsitiktinės – dažyti senamiesčio pastatus galima tik pagal miesto architektų patvirtintą spalvų paletę. Praleisime Kampečėje visą dieną, apžiūrėdami ispanų aristokratų paliktus dvarus, bažnyčias, pagrindinę aikštę, pasivaikščiosime miestą supančia gynybine siena ir naujosios Kampečės promenada pajūryje – tobula vieta palydėti saulę. Nakvynė Kampečėje.
7
8 diena. Kampečė - "7 spalvų" ežeras
Didžiulį Bakalaro ežerą ir jį supančią lagūną maitina 450km povandeninė upė - didžiausio pasaulyje povandeninių vandens urvų ir tunelių sistemos Jukatano pusiasalyje dalis. Dėl gausybės atspalvių Bakalaras gavo “7 spalvų ežero” etiketę, bet ne mažiau šią vietą garsina ir gausybė stromatolitų. Tai kalafiorus primenantys kalkakmenio dariniai, “augantys” iš ežero dugno. Manoma, kad jų amžius gali siekti 3,5 milijardo metų ir nors atrodo tarsi uolos, iš tikrųjų stromatolitai yra gyvi sutvėrimai – visai kaip koraliniai rifai. Šią vietą pasieksime po ilgiausio kelionėje pervažiavimo (apie 6val). Apsistoję pakrantės viešbutyje, šią trapią aplinką galėsime pažinti baidarių žygio metu*, tačiau to nenorintiems laiką puikiai užpildys poilsis, maudynės ir deginimasis saulėje. Nakvynė Bakalaro ežero apylinkėse.
8
9 diena. Kruizas po "7 spalvų" ežerą - Playa del Carmen
Šiandien mūsų lauks 3val trukmės kruizas po Bakalaro ežerą. Jo metu aplankysime 3 senotus, Paukščių salą, žydriausiu vandeniu garsėjantį Piratų kanalą. Nuotykių pilną kruizą paįvairins maudynės. Po pietų pervažiuosime į Playa del Carmen kurortą, esantį žymiojoje Majų Rivjeroje. Čia prasidės poilsinė kelionės dalis. Nakvynė kurorte.  
9
10-13 dienos. Poilsis Majų Rivjeroje
4 dienos saulės, jūros, geriausių Majų Rivjeros paplūdimių ir pramogos ar papildomos ekskursijos, kurias galėsite pasirinkti pagal savo skonį. Labiausiai rekomenduotume apsilankyti Tulume, kur majų miestų griuvėsiai išsidėstę ant stačios, uolėtos pakrantės, o viską papildys vis nauji paplūdimiai ar dar vienas vizitas į senotą (rekomenduotume Gran Cenote arba Cenote Dos Ojos). Puikią pramogą patirs ir nusprendę apsilankyti „Paslaptingoje Upėje“ (Rio Secreto) – neseniai atrastame povandeninių upių, stalgmitų ir stalaktitų komplekse. Skirtingi turai su gidais leis vaikštant, plaukiant, važiuojant dviračiu vis kitaip atrasti 1km ilgio požeminių karalysčių pasaulį.
10
14-15 dienos. Pervažiavimas į Kankūną - skrydis namo
Metas atsisveikinti su Meksika. Lauks pervažiavimas į Kankūno oro uostą ir skrydis namo. Vilniuje leisitės jau sekančią dieną.

Pažintinė-poilsinė kelionė po Meksiką

2599€ asm.

Balandžio 5-17d.

Daugybė keliautojų per metus aplanko ir savąją vitamino D dozę gauna viename Meksikos Majų Rivjeros kurortų – Tulume, Kankūne ar Playa Del Carmen. Tačiau atviručių verti paplūdimiai ir žydra jūra yra tik dalis šio regiono – ir šio maršruto – „ingredientų”. Platus senovės majų palikimas, spalvingi kolonijiniai miestai, gamtos rezervatai ir atsigaivinti kviečiantys povandeniniai urvai („senotai”) kelionę pavers turininga, įvairiaspalve ir pilna malonių siurprizų.

 • Susipažinkite su senovės majų miestų paslaptimis, aplankydami 1 iš 7 Naujųjų gamtos stebuklų – Čičen Icą – ir Ek Balamą;
 • Patirkite maudynių gražiuosiuose regiono „senotuose” malonumus;
 • Aplankykite spalvingus kolonijinius miestus – Kampečę, Meridą ir Valjadolidą;
 • Gėrėkitės flamingais Selestuno rezervate ir egzotišku „7 spalvų ežero” grožiu;
 • Mėgaukitės saule ir paplūdimiais Playa del Carmen kurorte;

Įskaičiuota:

 • 12 nakvynių su pusryčiais 3-4* viešbučiuose;
 • 4 pietūs vietos restoranuose (gėrimai – už papildomą kainą);
 • Tekilos degustacija;
 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • Vietinių gidų paslaugos 2-8 kelionės dieną;
 • Pervežimai privačiu, tik grupei skirtu transportu;
 • Programoje nurodytos ekskursijos ir pramogos;

Neįskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 1200 EUR/asm);
 • Programoje nenurodytas maitinimas;
 • Programoje nenurodytos pramogos ar ekskursijos;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir kitam aptarnaujančiam personalui;
 • Kelionės draudimas, asmeninės išlaidos;
 • Valstijos turizmo mokestis (apie 20 EUR/asm);
You don't have permission to register