fbpx
Top
Image Alt
  /  „Self drive” atostogos Pietų Afrikos Respublikoje

„Self drive” atostogos Pietų Afrikos Respublikoje

1844€ asm.

Jūsų pasirinktomis datomis

ūsų pasirinktomis datomis Apsupta Atlanto ir Indijos vandenynų, Pietų Afrikos Respublika keliautojui gali pasiūlyti tiek turtų, kad jai taikomas epitetas - „pasaulis vienoje šalyje“ – yra daug taiklesnis, nei būtų galima įsivaizduoti. Daugelį keliautojų maloniai nustebina geri Pietų Afrikos Respublikos keliai, ir kitokį būdą, nei keliavimas automobiliu, čia būtų sunku įsivaizduoti. Keliai platūs, išvažiavus iš miestų eismo intensyvumas nedidelis. Tiesa, eismas vyksta mums neįprasta kaire kelio puse. Įskaičiuota:

 • 12 nakvynių vidutinės klasės viešbučiuose ar lodžijose (pusryčių skaičius tikslinamas užsakant kelionę);
 • Visi pervežimai pagal programą;
 • Visos programoje nurodytos pramogos, ekskursijos ir įėjimo į mokamus objektus mokesčiai (išskyrus simboliu * pažymėtas);
 • Nacionalinių parkų mokesčiai;
 • Kelionės organizavimo/planavimo paslauga;
Neįskaičiuota
 • Tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 800 EUR/asm);
 • Vidinis skrydis: Port Elizabetas - Johanesburgas (nuo 100 EUR/asm);
 • PAR viza: 97 EUR/asm;
 • Automobilio nuoma; keliaujant dviese kompaktinės klasės automobiliu kaštai gali siekti 300-350 EUR/asm;
 • Kuras automobiliui, draudimas;
 • Papildomai siūlomos pramogos laisvu metu (programoje pažymėtos simboliu *)
 • Programoje nenurodytas maitinimas;
 • Kelionės draudimas, arbatpinigiai ir asmeninės išlaidos.
Svarbu:
 • Šis maršrutas – tik pavyzdys; kelionę pagal jūsų individualius lūkesčius sukuriame tik po išsamaus pokalbio, atsižvelgdami į metų laiką, tinkamiausias lankymui vietas, kelionės trukmę, patogumų lygį ir kitus kriterijus;

Turo planas

1
1 diena. Skrydis Vilnius – Keiptaunas
Skrydis Vilnius – Keiptaunas
2
2 diena. Keiptaunas
Sveiki atvykę į Keiptauną – „Miestų motiną“, gražiausią ir labiausiai lankomą Pietų Afrikos miestą, kažkada taikliai pavadintą „kalnais jūroje“. Keiptaunas - kosmopolitiškas, atviras skirtingų religijų žmonėms ir tiesiog alsuoja gamta, nes išsidėstęs aplink Stalo kalną, 2 vandenynų ir gausybės paplūdimių glėbyje. Šiandienos programoje - poilsis po skrydžio ir adaptacija, tačiau jei jaučiatės žvalūs, rekomenduojame pasivaikščioti po Viktorijos ir Alfredo krantinę, kur gausu „art deco“ stiliaus architektūros, restoranų, gatvelėse nuolat vyksta įvairios linksmybės ir pasirodymai  - netruksite išgirsti ir marimbos garsus. Aktyvesniems keliautojams rekomenduojame jachta išplaukti į saulėlydžio kruizą* arba užkopti į Liūto Galvą*. Ši 669m aukščio uola suteikia puikius panoraminius miesto, vandenyno ir Stalo kalno vaizdus, pagardintus besileidžiančios saulės šviesa. Ramiam nakties miegui apsistosite: viešbutyje Keiptaune.
3
3 diena. Pažintis su Keiptaunu ir Stalo Kalnu
Šiandien ekskursiniu hop on/hop off autobusu pradėsite pažintį su Keiptaunu. Tokio formato keliavimas yra ypač patogus savarankiškiems keliautojams: pasirinkus kalbą, ausinuke nuolat girdėsite gido pasakojimą, galėsite išlipti bet kuriame maršruto taške, o jį aplankius - tęsti kelionę tokiu pat būdu. Ryškiaspalvis Bo Kaap kvartalas, prabangusis Camps Bay rajonas su paplūdimių ir Stalo kalno panoramomis, žymiausių miesto viešbučių, švyturių ir kitų objektų vaizdai - tai tik maža dalis objektų, kuriuos šiandien lankysite. Galiausiai didžiule besisukančia gondola kilsite į jo didenybę Stalo kalną – vieną iš naujųjų 7 pasaulio stebuklų. Pavadinimas, akivaizdu, ateina iš kalno formos - viršūnėje jis plokščias kaip stalas, 3,2km ilgio. Gamtos jėgos trigubai jį gerokai nuzulino ir dabar jis tėra 1067m aukščio. Užtat amžius jo tikrai nekuklus - apie 360 mln metų, ir šiuo aspektu Stalo Kalnas kelis kartus lenkia tiek Alpes, tiek Himalajus. Atsidūrus čia nuo panoraminių vaizdų dažnam atsikabina apatinis žandikaulis, o kad tų vaizdų nepritruktų, leisitės į žygį plokščia kalno viršūne. Ramiam nakties miegui apsistosite: viešbutyje Keiptaune.
4
4 diena. Ekskursija po Vakarų Kyšulį
Metas susipažinti su Vakarų Kyšulio provincija. Nuomotu automobiliu išvyksite apžiūrėti ryškiaspalvių Muizenbergo paplūdimio namelių, kurie čia iškilo dar XIXa., o 2017m peticijų dėka išsaugoti nuo nugriovimo ir naujai suremontuoti. Netruksite atvykti į Bolderso paplūdimį, kuriame stebėsite akiniuotųjų pingvinų koloniją. Tuos akinius sunkoka įžiūrėti; matyt dėl to tik Pietų Afrikos Respublikoje ir Namibijoje gyvenančius šios rūšies pingvinus daugelis vadina paprastai - “afrikiniais”. Būsime labai arti milžiniškų, paplūdimį saugojančių riedulių ir krypuojančių pingvinų uodegų, tad unikalios nuotraukos – garantuotos! Vėliau pasieksite Gerosios vilties iškyšulį, kurį 1487m pirmasis pamatė Bartolomėjus Diazas. Dėl grėsmingų plaukimo sąlygų ši vieta ilgą laiką buvo laivų aplenkiama ir netgi vadinama Audrų Kyšuliu. Metams bėgant ir jūreiviams drąsėjant, 1652m čia išsilaipino olandai, davę pradžią ir šių dienų Keiptauno atsiradimui. Apžiūrėję Gerosios vilties kyšulį, švyturį ir lengvai pažygiavę, leisitės į kelionę vienu gražiausių panoraminių kelių pasaulyje - Chapman‘s Peak - kuris atrodo tarsi būtų skulptoriaus išpjautas stačių uolų pilvuose. Kiekvienas iš 114 jo vingių ir stulbinančios apžvalgos aikštelės leis vis naujais kampais pažvelgti į Atlanto vandenyno, įlankų ir paplūdimių panoramas. Kelionę užbaigsite Kliftono paplūdimyje, kuris dažnai patenka į gražiausiųjų pasaulyje sąrašus. Vandenyno bangos, matoma ir juntama Stalo kalno kaimynystė – kas gali būti geriau po aktyvios dienos? Vakarienei rekomenduosime restoraną, kuriame vyksta marimbos muzikos koncertai*. Ramiam nakties miegui apsistosite: viešbutyje Keiptaune.
5
5 diena. Keiptaunas – Keipo Vynuogynų regionas
Šiandien laiką leisite Pietų Afrikos vynus visame pasaulyje išgarsinusiame Keipo Vynuogynų regione (angl. Cape Winelands). Čia, vaizdingų kalnų apsuptyje, įsikūrę istoriniai miesteliai, kurie dažnam gali priminti Amsterdamą, mat regione vyrauja senovinė „Cape Dutch“ stiliaus architektūra. Panoraminiu „Pragaro aukštumų“ keliu išvyksite į Franšhuko miestelį, kur sėsite į specialų „vyno traukinuką“. Juo prariedėsite pro kalnus, slėnius, vynuogynus ir eilę vyno ūkių, o į keletą iš jų užsuksite pasibūti kiek ilgėliau. Apžiūrėsite išpuoselėtas jų teritorijas, pasivaikščiosite po vynuogynus, degustuosite vyną*. Vėliau aplankysite ypatingą vyno ūkį - Delaire Graff Estate, kuris neseniai buvo išrinktas geriausiu Afrikoje, o prestižiniame geriausių pasaulio vyninių sąraše papuola į Top-20‘uką. Čia palepinsite ir savo skrandžius, ir akis, nes iš vyno ūkio į visas „Pragaro aukštumų“ apylinkes atsiveria įspūdingi vaizdai. Dieną užbaigsite pasivaikščiojimu po Stelenbošo miestelį – didžiausią ir garsiausią regione, o nakvosite viešbutyje vyno ūkyje, vynuogynų apsuptyje.
6
6 diena. Stelenbošas – Kango urvai - Svartbergo kalnų perėja - Oudtshoorn‘as
Šiandien panoraminiu Route 62 keliu išvyksite į Oudtshoorn‘ą – pasaulio stručių sostinę. Per netrumpą (apie 5val) kelionę kraštovaizdis nuolat keisis, tad nuobodžiauti neteks, juolab kad tarp keleto sustojimų bus ir viena trenkčiausių vietų – „Ronnie‘s SEX Shop“. Tai parduotuvė, kuri dėl draugų išdaigos ne tik pakeitė vardą į labiau provokuojantį, bet ir tapo pakelės užeiga, o linksmą jos istoriją papildo viduje eksponuojamos, moterų paliktos „įdomybės“. Po pietų lankysite Kango urvus, kuriuose stūkso ištisos  stalagmitų ir stalaktitų tvirtovės. Vienai jų netgi skirtas skambus „Kleopatros adatos“ vardas. Tik neįsidurkite, nes ši adata yra net 9 metrų ilgio! Ramiam nakties miegui apsistosite: viešbutyje šalia stručių ūkio Oudtshoorn miestelyje.
7
7 diena. Oudtshoorn‘as – Kango urvai – Wilderness kurortas
Smalsiausiems anksti ryte galėsime pasiūlyti pažintį su surikatomis* – meiliais, bet kartu ir aršios prigimties žvėreliais, kurie esant reikalui be vargo sudoroja nuodingas kobras. Tada lauks ekskursija po stručių ūkį. Keisti sutvėrimai tie stručiai. Viena vertus, tai didžiausi pasaulio paukščiai, galintys pasiekti 2,8m ūgį ir 150kg svorį, o ilgos, tvirtos jų kojos padeda išvystyti iki 70 km/h greitį (mieste juos jau fiksuotų radarai). Bet skraidyt jie negali ir, skirtingai nei byloja legendos, pajutę pavojų galvos į smėlį nekiša - tiesiog palenkia galvą ir...užsimerkia. Todėl stručiai laikomi kvailiausiais planetos paukščiais, nors ir deda kiečiausius kiaušinius. Netikit? Ekskursijos metu galėsite ant vieno jų atsistoti pilnu svoriu! Vėliau vyksite į vandenyno pakrantėje esantį Wilderness kurortą, kur prasidės poilsinė kelionės dalis. Dalis maršruto jau drieksis Pietų Afriką garsinančiu Sodų keliu (angl. Garden Route). Nakvynė viešbutyje Wilderness kurorte.  
8
8 diena. Poilsis prie vandenyno
Skirkite laiko tik sau ir šiam nuostabiam paplūdimių kraštui. PAR turi net 3000 km ilgio pakrantę, todėl kovoti dėl vietos čia neteks. Atvirkščiai – galėsite pasimėgauti ramybe, egzotiniais vaisiais ar pamasažuoti pėdas į smėlį. O aktyvesniems keliautojams dieną bus galima pratęsti puikių atsiliepimų susilaukiančiu žygiu po Robbergo gamtos rezervatą. Čia nuo aukštos uolos stebėsite ruonių koloniją, kopomis pasieksite atokius paplūdimius ir mėgausitės maudynėmis. Taip pat dieną galėsite paįvairinti apsilankydami „Afrikos žemėlapio“ panoraminiame taške, kur įvertinsite pavadinimo taiklumą. Nakvynė viešbutyje Wilderness kurorte.
9
9 diena. Wilderness – Tsitsikamma nacionalinis parkas - Port Elizabetas
Praėjusi poilsio diena leis prikaupti jėgų žygiui Tsitsikamma nacionaliniame parke. Prisipildę vandens atsargas ir nepamiršę maudymosi aprangos, leisitės vaizdingu maršrutu link krioklio. Uolėtos pakrantės ir į jas dramatiškai dūžtančios Indijos vandenyno bangos lydės viso žygio metu. Išsimaudę šniokščiančiame krioklyje ir pailsėję, aplankysite į kalnų tarpeklį įsigraužusią Storms upę, pasivaikščiosite virš jos kabančiais tiltais, pamojuosite upe praplaukiantiems baidarininkams. O vakarop keliausite į Port Elizabetą – vėjo miestą, kurį XIX a. įkūrė britai. Ramiam nakties miegui apsistosite: viešbutyje Port Elizabete.
10
10 diena. Port Elizabetas – Addo dramblių nacionalinis parkas – Aleksandrijos kopos
Šiandien leisitės į pusdienio trukmės safarį Addo dramblių nacionaliniame parke. Čia karaliauja ne tik drambliai: kompaniją jiems palaiko buivolai, zebrai, antilopės, afrikiniai karpuočiai ir daugybė kitų žvėrių. Parke yra ir plėšrūnų, tad išskirtinai vegetariškų vaizdų negarantuojame – stebėsite nesurežisuotą laukinės gyvūnijos gyvenimą. Antrąją dienos dalį praleisite lankydami Aleksandrijos smėlio kopas - didžiausias Indijos vandenyno pakrantėje. Kai kurių jų ilgis gali siekti 2,5km, o aukštis - iki 140 m, tad mūsiškė Kuršių Nerija čia atrodytų tarsi nykštukas. Ramiam nakties miegui apsistosime: viešbutyje Port Elizabete.
11
11 diena. Port Elizabetas – Mpumalanga regionas
Anksti ryte išskrisite į Mpumalangos regioną ir rytine kava jau galėsite mėgautis ten. Pietų Afrikoje Mpumalanga reiškia „vietą, kur kyla saulė“. Šį regioną pažinsite, automobiliu išsileidę į kelionę žymiuoju Panoramos keliu. Kalnuotas, vingiuotas, miškingas, pro Mpumalangos krioklius vedantis kelias slepia ne vieną turistinę įžymybę. Pirmoji ir bene didžiausia jų - Trijų Rondavelių apžvalgos taškas. Statūs, į upės vingį besiremiantys Blaido Upės kanjono uolų kraštai ir šalia stūksančios 3 apvalios uolos („rondavelės“) sudaro vieną žymiausių Pietų Afrikos panoramų. Nieko keisto, kad šie vaizdai puošia daugybę turizmą pristatančių leidinių viršelių. Apsilankę čia, dar suspėsite pamatyti Burko laimės duobes – kantrios gamtos jėgų suformuotas cilindro formų skulptūras, kurioms, atrodo, labiau tiktų gyventi mėnulyje, nei šiose apylinkėse. O vakarą vainikuos pažintis su vienu aukščiausių regione - Lisbon kriokliu. Nakvosite viešbutyje Graskopo miestelyje.
12
12 diena. Mpumalanga – Kriugerio nacionalinis parkas
Ryte pasivaikščiosite kabančiais tiltais aplink Graskopo tarpeklį. Tada aplankysite aukso karštligės laikus XIX amžiuje menantį Pilgrim’s Rest miestuką, kuris šiandien atrodo tarsi laike sustingęs muziejus po atviru dangumi. Kiek vėliau pasiklausysite Mac Mac krioklio šniokštimo, o tada vyksite į Kriugerio nacionalinį parką. Tai tikra PAR turizmo superžvaigždė, vienas garsiausių parkų visame žemyne, dydžiu prilygstantis Izraeliui ar Belgijai. Laikas pailsėti ir pasiruošti ankstyvai sekančios dienos pradžiai. Nakvosite stovyklavietėje parke (tradicinėse "rondavelėse" su kondicinieriumi, dušu, tualetu ir virtuvėle). Jau šį vakarą galėsite išbandyti naktinio safario malonumus*.
13
13 diena. Safaris Kriugerio nacionaliniame parke
Įtempkite akis ir paruoškite objektyvus – metas visos dienos safariui Kriugerio nacionaliniame parke. Dažnas keliautojas safario metu įgyvendina svajonę susipažinti su „didžiuoju penketu“, kurį sudaro liūtai, leopardai, raganosiai, drambliai ir buivolai, tačiau ir be jų čia gausu žvėrių. Mūsų favoritas – žirafos, kurios atrodo tarsi statybinį kraną su strėle kažkas būtų įvilkęs į languotą medžiagą ir išleidęs pasiganyti po savanas. 5,5 metrų aukščio žirafų su ilgomis manekeniškomis kojomis nepastebėti būtų tiesiog sunku. Tačiau ir be jų bus į ką akis paganyti. Po safario grįšite nakvynei į parko stovyklavietę.
14
14-15 dienos. Kriugerio nacionalinis parkas – Johanesburgas – skrydis namo
Ryte dar liks laiko papildomam safariui (arba ilgesniam miegui), o tada lauks gan ilgas (iki 6val) pervažiavimas į Johanesburgą. Vakare iš čia skrisite atgal į Lietuvą – ją pasieksite jau sekančią dieną. Metas leisti susigulėti per kelionę sukauptai įspūdžių lavinai, o gal pasižadėti, kad netrukus grįšite?

„Self drive” atostogos Pietų Afrikos Respublikoje

1844€ asm.

Jūsų pasirinktomis datomis

Apsupta Atlanto ir Indijos vandenynų, Pietų Afrikos Respublika keliautojui gali pasiūlyti tiek turtų, kad jai taikomas epitetas – „pasaulis vienoje šalyje“ – yra daug taiklesnis, nei būtų galima įsivaizduoti. Daugelį keliautojų maloniai nustebina geri Pietų Afrikos Respublikos keliai, ir kitokį būdą, nei keliavimas automobiliu, čia būtų sunku įsivaizduoti. Keliai platūs, išvažiavus iš miestų eismo intensyvumas nedidelis. Tiesa, eismas vyksta mums neįprasta kaire kelio puse.

Įskaičiuota:

 • 12 nakvynių vidutinės klasės viešbučiuose ar lodžijose (pusryčių skaičius tikslinamas užsakant kelionę);
 • Visi pervežimai pagal programą;
 • Visos programoje nurodytos pramogos, ekskursijos ir įėjimo į mokamus objektus mokesčiai (išskyrus simboliu * pažymėtas);
 • Nacionalinių parkų mokesčiai;
 • Kelionės organizavimo/planavimo paslauga;

Neįskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 800 EUR/asm);
 • Vidinis skrydis: Port Elizabetas – Johanesburgas (nuo 100 EUR/asm);
 • PAR viza: 97 EUR/asm;
 • Automobilio nuoma; keliaujant dviese kompaktinės klasės automobiliu kaštai gali siekti 300-350 EUR/asm;
 • Kuras automobiliui, draudimas;
 • Papildomai siūlomos pramogos laisvu metu (programoje pažymėtos simboliu *)
 • Programoje nenurodytas maitinimas;
 • Kelionės draudimas, arbatpinigiai ir asmeninės išlaidos.

Svarbu:

 • Šis maršrutas – tik pavyzdys; kelionę pagal jūsų individualius lūkesčius sukuriame tik po išsamaus pokalbio, atsižvelgdami į metų laiką, tinkamiausias lankymui vietas, kelionės trukmę, patogumų lygį ir kitus kriterijus;
You don't have permission to register