fbpx
Top
Image Alt
  /  Šeimos atostogos Šri Lankoje

Šeimos atostogos Šri Lankoje

1184€ asm.

Kovo 25 - balandžio 6d.

Gamtos grožiu užburianti, savo kultūra ir tradicijomis įtraukianti Šri Lanka yra puikus pasirinkimas šeimos atostogoms ir geras intro į pažintį su Azijos šalių gyvenimu. Tad leiskitės į šeimos atostogas ir:

 • išbandykite vieną įspūdingiausių traukinių maršrutų pasaulyje, stebėdami lėtai besikeičiančias arbatų plantacijų, kalnų ir krioklių panoramas;
 • patirkite safario teikiamą adrenaliną, stebėdami gyvūnus jų natūralioje aplinkoje;
 • atraskite uolose iškaltas šventyklas, ant aukšto kalno dar V a. pastatytą tvirtovę;
 • ilsėkitės smėlėtuose Indijos vandenyno paplūdimiuose, kol vaikai linksmai dūks su naujai surastais draugais;
Kelionės programa kurta derinant mokomuosius, pažintinius ir poilsinius „ingredientus“, stengiantis, jog aktyvesnes dienas keistų kiek lėtesnės, o visos kelionės metu kuo rečiau keistumėte viešbučius. Dėmesio: poilsinė kelionės dalis gali būti sutrumpinta/prailginta, priklausomai nuo skrydžių ir jūsų pageidavimų.

Turo planas

1
1-2 dienos. Skrydis Vilnius – Stambulas – Kolombas. Poilsis kurorte Negombo kurorte
Skrydis į Kolombą. Atvykus ir susitvarkius imigracijos formalumus, Jūsų lauks trumpas pervažiavimas iki nakvynės vietos Negombo kurorte, ir jau greitai galėsite mėgautis šiltomis Indijos vandenyno bangomis. Nakvynė Negombe.
2
3 diena. Poilsis Negombe
Dėl mažo atstumo nuo oro uosto Negombas yra tobula vieta pradėti savo šeimos atostogas, o kartu ir vėliau laukiančią pažintį su šalimi. Turėsite visą dieną maudynėms, saulei ir smėlėtam paplūdimiui. Norintiems leisti laiką aktyviau, rekomenduojame sėsti į „tuk-tuką“ ar taksi, ir susipažinti su pačiu Negombo miesteliu, kuris dėl katalikiškų bažnyčių gausos dar vadinamas „mažąja Šri Lankos Roma“. Nakvynė viešbutyje Negombe.
3
4 diena. Negombas – Dambulos šventykla – nakvynė Sigirijoje (3,5val kelyje)
Šį rytą susitiksite su vairuotoju-gidu ir vyksite į Dambulą. Atvykę ir papietavę, pradėsite tikrą interaktyvią pamoką, kurioje susipins istorija, dailė, religijotyra ir netgi matematika. Visus šiuos elementus apjungs ekskursija po vieną įdomiausių šventyklų kompleksų Šri Lankoje.  Auksinė Dambulos šventykla yra geriausiai išsilaikiusi urvinė šventykla, priklausanti didžiuliam, III a.pr.Kr. menančiam požeminiam kompleksui. Šis vis dar veikiantis vienuolynas apima 80 urvų (iš jų labiausiai lankomi 5), kuriuose galima pasigrožėti sienų tapyba, Šri Lankos karalių atvaizdais, o taip pat puikiai išlikusiomis 153 Budo statulomis. Ar sugebėsite tiek jų surasti ir suskaičiuoti? Po ekskursijos, pervažiuosite į Sigiriją nakvynei.
4
5 diena. Sigirija – Pollonaruwa – Sigirija (3val kelyje)
Centrinės Šri Lankos lygumose, tarsi prasiskverbęs iš aplinkinių džiunglių tankmės, stūkso žymiausias ir labiausiai fotografuojamas šalies turizmo objektas - Sigirijos tvirtovė, pastatyta dar V a. ant didžiulės, 180 m aukščio uolos. Jos sumanytojas - sinhalų karalius Kasiapa I – uolos viršūnėje pasistatė rūmus, paversdamas šią teritoriją tvirtove, o ištikimiems tarnams uolos papėdėje įkūręs miestą. „Sigirija“ sinhalų kalboje reiškia „Liūto nasrai“, tad nieko keisto, jog vienintelis kelias, vedantis į uolos viršų, ėjo per iškaltus liūto nasrus. Šiandien iš liūto telikę letenos, tačiau puikios būklės ir vis dar pasitinka visus, kurie ryžtasi kopti į uolos viršų pasigėrėti vienos įspūdingiausių ankstyvųjų viduramžių rezidencijų Azijoje griuvėsiais, o taip pat iš aukštai puikiai atsiveriančiais apylinkių vaizdais. Aplankę Sigiriją, grįšite į viešbutį pailsėti, nusimaudyti baseine, o po pietų vyksite į antrąjį šiandien lankomą UNESCO pasaulio paveldo objektą – Pollonaruwą. Tai buvusi Šri Lankos karalystės sostinė ir viena svarbiausių istorinių vietų su gausybe išlikusių šventyklų, jau apleistų vienuolynų, rūmų. Viena įspūdingiausių ir žymiausių vietų Pollonaruwoje yra Gal Vihara - granito uolose iškaltos įspūdingos sėdinčio, stovinčio ir gulinčio Budos statulos (gulintis Buda – net 14 metrų ilgio). Komplekso teritorija didžiulė, tačiau net ir šeimoms nesunkiai pasiekiama dėl galimybės privažiuoti prie įdomiausių buvusio miesto objektų, o norintiems galėsime pasiūlyti ir pasivažinėjimą dviračiais. Nakvynei grįšite į Sigiriją.
5
6 diena. Sigirija – pervažiavimas į Ellą (5 val kelyje)
Nuostabu, ką žalia spalva gali daryti nuo rudens ar žiemos pilkumos pavargusioms mūsų akims. „Žalia“ bus artimiausių poros dienų programos dominantė, nes laiką leisite kalnų, arbatų plantacijų, krioklių, ir giraičių regione. Tiek vaikams, tiek ir suaugusiems arbatų plantacijų vaizdai padaro didžiulį įspūdį, ir daugelis spėjusių pakeliauti po Šri Lanką būtent šį regioną vadina savo mėgstamiausiu. Iki jo – netrumpas, bent 5 val kelias, tačiau dieną praskaidrins besikeičiantys vaizdai ir reguliarūs sustojimai. Po pietų atvyksite į Ellą, kur apsistosite nakvynei.
6
7-8 dienos. Ella: pažintis ir poilsis arbatų plantacijų apsuptyje
2 dienos žaviausiame Šri Lankos regione, o jų metu užteks laiko ir poilsiui, ir aktyvesnėms veikloms. Pamatysite istorinį 9 Arkų tiltą, kurį dar 1921 m pastatė britų kolonistai ir kuris vadinamas „Tiltu danguje“.  O su gido pagalba atvykus į čia tinkamu laiku, dar ir tiltu lėtai prapūškuojantį traukinį spėsite įamžinti. Pamatysite Ravana krioklio kaskadas, pasivaikščiosite iki Mažosios Adomo viršukalnės apžvelgti kalnų platybių, sustosite panoraminėse aikštelėse, stebėsite arbatos lapelius skinančius žmones, užsuksite į arbatos fabriką, kur stebėsite, kaip gimsta šis gėrimas. O didžioji šio programos etapo „vinis“ – kelionė traukiniu. Pro arbatų plantacijas besidriekiantis maršrutas laikomas vienu įspūdingiausių traukinių maršrutų pasaulyje ir ne be reikalo: po kiekvieno posūkio panoramos lėtai atsiveria vis naujais kampais, priverčia aikčiot iš susižavėjimo ir traukti fotoaparatą laukan. Traukiniu pasiekę Haputalę (kelionė truks iki 1,5val), su gidu vyksite iki „Liptono kėdės“. XIX a. pabaigoje į kalnuotą Haputalės regioną tuomet dar Ceilonu vadintoje šalyje atvyko Thomas J. Liptonas. Jau tada valdydamas nemažą prekybos tinklą Škotijoje, jis žinojo, kad arbatos pardavimai auga kaip ant mielių, o štai kaina vis dar per didelė. Kibęs į darbus Thomas J. Liptonas greitai išpopuliarino arbatą pasaulyje: pradėjo pakuoti ją į skirtingo svorio dėžutes (tada tai buvo naujiena), ant kurių dar ir revoliucinį šūkį sugalvojo: „Tiesiai iš arbatos laukų į jūsų virdulius“. Visa tai suveikė: Liptono arbata patapo populiari pasaulyje, o karalienė Viktorija netgi į riterius jį įšventino. Šiandien visas pasaulis žino, kas yra Liptono arbata, o seras Thomas J.Liptonas vietiniams yra toks pat pats didelis vyras, kaip ir mums Sabonis. Nieko keisto – Šri Lanka yra viena arbatos eksporto lyderių pasaulyje, o šioje pramonėje dirba virš milijono žmonių. Jo didenybės atminimui beveik 2 km aukštyje šiandien pastatyta skulptūra - „Liptono kėdė“. Vaizdai čia fantastiški: kaip skruzdėliukai laukuose bedirbantys vyrai ir moterys, kalnų ir kaimų panoramos, o iki vieno jų nusileidę pėstute (vaikščiojimasis plantacijose niekuo nenusileidžia botaniko sodui) dar ir jaukią šventyklėlę rasite – budizmą šalyje praktikuoja apie 70% gyventojų. Nakvynė viešbutyje Elloje.
7
9 diena. Ella – safaris Uda Walawe nac parke - pervažiavimas į kurortą (apie 4val, priklausomai nuo pasirinkto kurorto)
Metas dar vienai naujai patirčiai. Išvykimę iš Ellos, netruksite pasiekti Udawalawe nacionalinį parką, kur jūsų lauks dar viena šeimyninė pramoga - safaris. Drambliai yra pagrindinė šio parko įžymybė; pastebėti kaimenes, kurias sudaro apie 50 individų, net ir vaikams nebus sunku.  Dramblių čia priskaičiuojama apie 600 ir šiuo parametru Uda Walawe dažnai lyginamas net ir su Rytų Afrikos šalių nacionaliniais parkais. Be žymiausių ir didžiausių gyventojų čia dar sutinkami buivolai, elniai ir juos primenantys sambarai, šalia upių matomi ir krokodilai, o sėkmės atveju akyla akis dar ir leopardą aptiks. Safaris vainikuos pažintinę-pramoginę programos dalį. Beliko pasiekti vieną iš daugybės pietvakario Šri Lankos kurortų – Mirissą, Weligamą ar Unawatuną – ir jau galėsite mėgautis vandenyno ošimu. Nakvynė pasirinktame kurorte.
8
10-12 dienos. Poilsis kurorte
Tai laikas, skirtas tinginiauti saulėje, mėgautis skaitymu, siurbčiojant gaivias, šviežias tropinių vaisių (mangų, ananasų, bananų). Aktyvesnių taip pat laukia įvairios vandens pramogos,  lankymasis aplinkiniuose kurortų paplūdimiuose ar vaizdus į juos suteikiančiose panoraminėse aikštelėse, pvz. ikoninėje Coconut Tree Hill. Vasaris-kovas yra mėlynųjų banginių sezonas, tad yra puiki proga pamatyti šiuos 200 tonų sveriančius gigantus. Programą dar labiau paįvairinti gali apsilankymas UNESCO Pasaulio paveldo statusą turinčiame Galle miestelyje su kolonijine architektūra, senoviniu fortu ir vandenyno vaizdais. Nakvynė pasirinktame kurorte.  
9
13-14 dienos. Kolombas - skrydis namo (2,5-3val kelyje)
Laisvas laikas paplūdimyje iki pietų. Vėlyvą popietę – pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.

Šeimos atostogos Šri Lankoje

1184€ asm.

Kovo 25 – balandžio 6d.

Gamtos grožiu užburianti, savo kultūra ir tradicijomis įtraukianti Šri Lanka yra puikus pasirinkimas šeimos atostogoms ir geras intro į pažintį su Azijos šalių gyvenimu. Tad leiskitės į šeimos atostogas ir:

 • išbandykite vieną įspūdingiausių traukinių maršrutų pasaulyje, stebėdami lėtai besikeičiančias arbatų plantacijų, kalnų ir krioklių panoramas;
 • patirkite safario teikiamą adrenaliną, stebėdami gyvūnus jų natūralioje aplinkoje;
 • atraskite uolose iškaltas šventyklas, ant aukšto kalno dar V a. pastatytą tvirtovę;
 • ilsėkitės smėlėtuose Indijos vandenyno paplūdimiuose, kol vaikai linksmai dūks su naujai surastais draugais;

Kelionės programa kurta derinant mokomuosius, pažintinius ir poilsinius „ingredientus“, stengiantis, jog aktyvesnes dienas keistų kiek lėtesnės, o visos kelionės metu kuo rečiau keistumėte viešbučius.

Dėmesio: poilsinė kelionės dalis gali būti sutrumpinta/prailginta, priklausomai nuo skrydžių ir jūsų pageidavimų.

Įskaičiuota:

 • 11 nakvynių 4* viešbučiuose su pusryčiais;
 • Privatūs pervežimai visos programos metu (išskyrus laisvą laiką);
 • Anglakalbio vairuotojo-gido paslaugos pažintinės programos (4-9 programos dienos) metu;
 • Programoje nurodytos pramogos, ekskursijos ir įėjimo į mokamus objektus mokesčiai;

Neįskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 1000 EUR/asm);
 • Vizos paruošimas (60 EUR/asm)
 • Programoje nenurodytas maitinimas;
 • Papildomai siūlomos pramogos laisvu metu (programoje pažymėtos simboliu *);
 • Vienviečio kambario priemoka;
 • Kelionės draudimas;
 • Arbatpinigiai (3-5 EUR nuo keliaujančio asmens per dieną) ir asmeninės išlaidos.

Svarbu:

 • Pateikta kaina galioja 3 asmenų šeimai apsistojant viename kambaryje;
 • Tiksli kaina pateikiama, žinant šeimos dydį, vaikų amžių ir poreikius viešbučiui;
 • Programa lengvai adaptuojama pagal individualius pageidavimus, kaina perskaičiuojama;
You don't have permission to register