fbpx
Top
Image Alt
  /  Viktorijos kriokliai-Pietų Afrikos Respublika-Namibija (vietų nėra)

Viktorijos kriokliai-Pietų Afrikos Respublika-Namibija (vietų nėra)

3774€ asm.

Kovo 14-29d.

Ši kelionė - tai tarsi koncentratas, skirtas tiems, kurie į Afrikos pusę žvalgosi retokai ir pietines žemyno šalis - Zimbabvę, Zambiją, Pietų Afrikos Respubliką ir Namibiją - planuoja lankyti vieną vienintelį kartą. Sukurtas maršrutas savo įvairove įtiks bet kuriam keliautojui ir, tikiu, sulaužys daugybę stereotipų bei "užnorins" grįžti dar išsamesnei, gilesnei pažinčiai su kiekviena šalimi atskirai.

 • Pamatykite 2 iš naujųjų 7 pasaulio stebuklų - Viktorijos krioklius ir Stalo kalną;
 • Leiskitės į eilę safarių Kriugerio nacionaliniame parke;
 • Aplankykite bene gražiausias pasaulyje - Namibijos kopas Namibo-Nauklufto nacionaliniame parke;
 • Susipažinkite su labiausiai lankomu Pietų Afrikos miestu - Keiptaunu, ir vokiško kraujo turinčiu Svakopmundu Namibijoje;
 • Pamatykite vieno didžiausių pasaulio kanjonų panoramą;
 • Pravažiuokite Chapman‘s Peak panoraminiu keliu – vienu gražiausių pasaulyje;
 • Akimis paganykite begemotus Zimbabvėje, akiniuotuosius pingvinus Pietų Afrikoje ir flamingus Namibijoje;
 • Mėgaukitės degustacija pasaulinio garso vyno ūkyje, o regioną apvažiuokite specialiu „vyno traukinuku“;

Turo planas

1
1-2 dienos. Skrydis Vilnius - Viktorija Folsas
Atvykus ir praėjus imigracijos formalumus, vyksime į viešbutį. Įsikūrus, papietavus ir pailsėjus, lauks vakarinis kruizas Zambezės upe begemotų stebėjimui. Ramiam nakties miegui apsistosime: viešbutyje/lodžijoje Viktorija Folse.
2
3 diena. Viktorijos kriokliai
Vienas iš 7 pasaulio gamtos stebuklų - Viktorijos kriokliai - pločiu lenkia Niagarą, aukščiu – Iguazu krioklius, ir ne veltui kotiruojasi tarp galingiausių pasaulyje. Vietinių genčių ši vieta nuo seno buvo vadinama "Griaudžiančiais dūmais" - jų garsus šniokštimas yra girdimas maždaug 40 km spinduliu. Kiti išminčiai sako, jog tai - didžiausia pasaulyje krentančio vandens "užuolaida". Šiandien tyrinėsime įspūdingą krioklių plotį (beveik 2km), stebėsime tam tikru dienos metu čia pasirodančias vaivorykštes, apeisime daugybę apžvalgos taškų iš abiejų šalių - Zimbabvės ir Zambijos - pusių. Pailsėjus viešbutyje, lauks tradicinė Boma vakarienė (neįsk.). Ramiam nakties miegui apsistosime: viešbutyje/lodžijoje Viktorija Folse.
3
4 diena. Viktorija Folsas - skrydis į Pietų Afriką
Ryte dar lauks šiek tiek laisvo laiko viešbučio baseinui ar suvenyrų turgui, o tada vyksime į oro uostą skrydžiui į PAR. Atvykus, pervežimas iki viešbučio Mpumalanga regione ir nakvynė.
4
5 diena. Mpumalanga regionas
Pietų Afrikoje Mpumalanga reiškia „vietą, kur kyla saulė“. Pažintį su šiuo regionu pradėsime nuo Trijų Rondavelių apžvalgos taško. Statūs, į upės vingį besiremiantys Blaido Upės kanjono uolų kraštai ir šalia stūksančios 3 apvalios uolos („rondavelės“) sudaro vieną žymiausių Pietų Afrikos panoramų. Nieko keisto, kad šie vaizdai puošia daugybę turizmą pristatančių leidinių viršelių. Apsilankę čia vyksime pamatyti Burko laimės duobes – kantrios gamtos jėgų suformuotas cilindro formų skulptūras, kurioms, atrodo, labiau tiktų gyventi mėnulyje, nei šiose apylinkėse. Dieną pratęs pažintis su Lisbon ir Mac Mac kriokliais. Dar vėliau lankysime Graskopo tarpeklį, o tada grįšime į viešbutį nakvynei. Ramiam nakties poilsiui apsistosime: viešbutyje/lodžijoje Mpumalangos regione.  
5
6 diena. Mpumalanga regionas - Kriugerio nacionalinis parkas
Po pusryčių išvažiuosime į Kriugerio parką. Įtempkite akis ir paruoškite objektyvus – metas safariui Kriugerio nacionaliniame parke. Dažnas keliautojas safario metu įgyvendina svajonę susipažinti su „didžiuoju penketu“, kurį sudaro liūtai, leopardai, raganosiai, drambliai ir buivolai, tačiau ir be jų čia gausu žvėrių. Mūsų favoritas – žirafos, kurios atrodo tarsi statybinį kraną su strėle kažkas būtų įvilkęs į languotą medžiagą ir išleidęs pasiganyti po savanas. 5,5 metrų aukščio žirafų su ilgomis manekeniškomis kojomis nepastebėti būtų tiesiog sunku. Gausybę istorijų apie žvėrių ragus, nagus ir kanopas mums papasakos gidas. Garantuojame, kad safario pabaigoje žinių apie laukinius žvėris bagažas bus gerokai pasipildęs! Vakare norintiems galėsime pasiūlyti papildomo naktinio safario galimybę (neįsk). Nakvosime parke.
6
7 diena. Kriugerio nacionalinis parkas
Po vakarykščio apšilimo, šiandien lauks visos dienos safaris parke. Vėlyvą popietę grįšime poilsiui, baseinui, lėtai vakarienei. Nakvynė Kriugerio nacionaliniame parke.
7
8 diena. Kriugerio nacionalinis parkas - Keiptaunas
Metas atsisveikinti su Kriugerio nacionaliniu parku. Vyksime į oro uostą skrydžiui į Keiptauną. Atvykus, laisvas laikas ir poilsis po kelionės. Jei liks laiko ir jėgų, galėsime pasivaikščioti Viktorijos ir Alfredo krantinėje, kur gausu „art deco“ stiliaus architektūros, gausybė restoranų, gatvelėse nuolat vyksta įvairios linksmybės ir pasirodymai. Taip pat yra galimybė jachta išplaukti į saulėlydžio kruizą (neįsk.) arba kopti į Liūto Galvą. Ši 669m aukščio uola suteikia puikius panoraminius miesto, vandenyno ir Stalo kalno vaizdus, pagardintus besileidžiančios saulės šviesa. Ramiam nakties miegui apsistosime: viešbutyje Keiptaune.  
8
9 diena. Pažintis su Keiptaunu ir Stalo kalnu
Sveiki atvykę į Keiptauną – „Miestų motiną“, gražiausią ir labiausiai lankomą Pietų Afrikos miestą, kažkada taikliai pavadintą „kalnais jūroje“. Keiptaunas - kosmopolitiškas, atviras skirtingų religijų žmonėms ir tiesiog alsuoja gamta, nes išsidėstęs aplink Stalo kalną, 2 vandenynų ir gausybės paplūdimių glėbyje. Pažintį su Keiptaunu pradėsime nuo spalvingojo Bo Kaap kvartalo, kuriame kadaise gyveno vergai iš Indonezijos, Malaizijos ir įvairių Afrikos šalių. Anuomet jų namai privalėjo būti balti balti, tačiau vergovei nykstant ši kvaila taisyklė pasikeitė ir netrukus namai buvo išmarginti ryškiausiomis spalvomis – tikras kontrastas tipiškoms didmiesčių betoninių džiunglių spalvoms ir malonumas jas matančioms akims! Tada aplankysime „Rytų Indijos kompanijos sodus”, kurie kadaise atsargomis aprūpindavo į Aziją plaukusius laivus. Galiausiai didžiule besisukančia gondola kilsime į jo didenybę Stalo kalną – vieną iš naujųjų 7 pasaulio stebuklų. Pavadinimas, akivaizdu, ateina iš kalno formos - viršūnėje jis plokščias kaip stalas, 3,2km ilgio. Gamtos jėgos trigubai jį gerokai nuzulino ir dabar jis tėra 1067m aukščio. Užtat amžius jo tikrai nekuklus - apie 360 mln metų, ir šiuo aspektu Stalo Kalnas kelis kartus lenkia tiek Alpes, tiek Himalajus. Atsidūrus čia nuo panoraminių vaizdų dažnam atsikabina apatinis žandikaulis, o kad tų vaizdų nepritruktų, leisimės į žygį plokščia kalno viršūne. Po aktyvios dienos, ramiam nakties poilsiui apsistosime viešbutyje Keiptaune.  
9
10 diena. Ekskursija po Vakarų Kyšulį
Metas susipažinti su Vakarų Kyšulio provincija. Pažintį pradėsime stabtelėdami prie ryškiaspalvių Muizenbergo paplūdimio namelių, kurie čia iškilo dar XIXa., o 2017m peticijų dėka išsaugoti nuo nugriovimo ir naujai suremontuoti. Netruksime atvykti į Bolderso paplūdimį, kuriame stebėsime akiniuotųjų pingvinų koloniją. Tuos akinius sunkoka įžiūrėti; matyt dėl to tik Pietų Afrikos Respublikoje ir Namibijoje gyvenančius šios rūšies pingvinus daugelis vadina paprastai - “afrikiniais”. Būsime labai arti milžiniškų, paplūdimį saugojančių riedulių ir krypuojančių pingvinų uodegų, tad unikalios nuotraukos – garantuotos! Vėliau pasieksime Gerosios vilties iškyšulį, kurį 1487m pirmasis pamatė Bartolomėjus Diazas. Dėl grėsmingų plaukimo sąlygų ši vieta ilgą laiką buvo laivų aplenkiama ir netgi vadinama Audrų Kyšuliu. Metams bėgant ir jūreiviams drąsėjant, 1652m čia išsilaipino olandai, davę pradžią ir šių dienų Keiptauno atsiradimui. Apžiūrėję Gerosios vilties kyšulį, švyturį ir lengvai pažygiavę, leisimės į kelionę vienu gražiausių panoraminių kelių pasaulyje - Chapman‘s Peak - kuris atrodo tarsi būtų skulptoriaus išpjautas stačių uolų pilvuose. Kiekvienas iš 114 jo vingių ir stulbinančios apžvalgos aikštelės leis vis naujais kampais pažvelgti į Atlanto vandenyno, įlankų ir paplūdimių panoramas. Kelionę užbaigsime Kliftono paplūdimyje, kuris dažnai patenka į gražiausiųjų pasaulyje sąrašus. Vandenyno bangos, matoma ir juntama Stalo kalno kaimynystė – kas gali būti geriau po aktyvios dienos? Vakarienei susitiksime restorane, kuriame vyksta marimbos muzikos koncertai (neįsk.). Ramiam nakties miegui apsistosime: viešbutyje Keiptaune
10
11 diena. Keipo Vynuogynų regionas
Šiandien laiką leisime Pietų Afrikos vynus visame pasaulyje išgarsinusiame Keipo Vynuogynų regione (angl. Cape Winelands). Čia, vaizdingų kalnų apsuptyje, įsikūrę istoriniai miesteliai, kurie dažnam gali priminti Amsterdamą, mat regione vyrauja senovinė „Cape Dutch“ stiliaus architektūra. Panoraminiu „Pragaro aukštumų“ keliu išvyksime į Franšhuko miestelį, kur sėsime į specialų „vyno traukinuką“. Juo prariedėsime pro kalnus, slėnius, vynuogynus ir eilę vyno ūkių, o į keletą jų užsuksime pasibūti kiek ilgėliau. Apžiūrėsime išpuoselėtas jų teritorijas, pasivaikščiosime po vynuogynus, degustuosime vyną, pietausime. Antroji degustacija mūsų lauks ypatingame vyno ūkyje - Delaire Graff Estate, kuris neseniai buvo išrinktas geriausiu Afrikoje, o prestižiniame geriausių pasaulio vyninių sąraše papuola į Top-20‘uką. Tad čia palepinsime ir savo skrandžius, ir akis, nes iš vyno ūkio į visas „Pragaro aukštumų“ apylinkes atsiveria Įspūdingi vaizdai. Dieną užbaigsime pasivaikščiojimu po Stelenbošo miestelį – didžiausią ir garsiausią regione. Nakvosime Stelenboše, vyno ūkio viešbutyje, vynuogynų apsuptyje.  
11
12 diena. Keiptaunas - skrydis į Namibiją
Šiandien po pusryčių vyksime į oro uostą skrydžiui į Namibiją. Mūsų tikslas - vaizdingoje vietoje tarp Atlanto vandenyno ir Namibo dykumos įsispraudęs Swakopmundo kurortas - dažnai vadinamas labiau vokišku, nei pati Vokietija. Keistokas abiejų kultūrų miksas, kolonijinės eros pastatai, čia pat esančio vandenyno gaiva privilioja į Svakopmundą nemažai turistų. Atvykus, likusi pirmosios dienos dalis bus skirta savarankiškai pažinčiai su miestu: pasivaikščiojimui vandenyno pakrante, ramiomis miesto gatvėmis. Nakvynė viešbutyje.
12
13 diena. Svakopmundas
Po pusryčių mūsų lauks maždaug 4val trukmės ekskursija džipais „Sumuštinio Uostu“ vadinamoje vietovėje. Tai dalis Namibo-Nauklufto nacionalinio parko; didžiulės kopos čia atsimuša į vandenyną ir sukuria daugybę dramatiškų peizažų, o juos dar labiau pagyvina gyvūnai. Priklausomai nuo metų laiko, čia galima pamatyti delfinus, ruonius, pingvinus, banginius, gazeles ar šakalus. Besikeičiantys peizažai, dramatiški pakilimai ir nusileidimai kopomis, pravažiavimas siauru paplūdimio ruožu (priklausomai nuo potvynių/atoslūgių situacijos) tarp kopų ir vandenyno žada daugybę gerų emocijų. Likusią dienos dalį ilsėsimės arba pramogausime - būtent ši centrinės Namibijos pakrantės dalis tiek ramesniems tiek ir adrenalino ištroškusiems keliautojams gali pasiūlyti plačiausią ekskursijų pasirinkimą, ir ne be priežasties miestas vadinamas šalies nuotykinio turizmo sostine. Nakvynė Svakopmunde.
13
14 diena. Svakopmundas - pervažiavimas į Namibo-Nauklufto nacionalinį parką
Išvykdami iš Svakopmundo, stabtelėsime aplankyti flamingų koloniją šalia Walvis Bay‘aus. Namibijos tradicijos taip pat tiesiog reikalaus sustojimo Solitaire‘o miestelyje paragauti obuolių pyrago. Šie sustojimai paįvairins gan ilgą (5-6val) pervažiavimą per „Namibijos smėlio jūrą“ – 1 iš 2 UNESCO pasaulio paveldo objektų šalyje. Nakvynei apsistosime Namibo-Nauklufto nacionaliniame parke, viešbutyje/lodžijoje kopų pašonėje.
14
15 diena. Namibo-Nauklufto nacionalinis parkas
1979m įsteigtas parkas – didžiausias Afrikoje, plotu lenkia Šveicariją ir patenka į didžiausiųjų pasaulyje parkų dešimtuką. Jo puošmena yra per milijonus metų susiformavę milžiniškos rūdžių spalvos smėlio kopos; daugeliui tai ne tik kelionės „vinis“, bet ir visos Namibijos turizmą pristatantis ikoninis vaizdas. Kelsimės anksti, kai kylanti saulė pradės jas dažyti besikeičiančiomis spalvomis. Žymiausias parko vietas rasime Sosusflėjuje ir Dedflėjuje, dažnai vadinamu Namibijos "Mirties Slėniu". Aukščiausia šiose vietovėse yra „Didžiojo Tėčio“ kopa (325m), o įkopti į jos viršūnę prireiktų maždaug poros valandų. Daug žemesnė yra „kopa 45“, tačiau tai - labiausiai fotografuojama kopa pasaulyje. Matysime daugybę kitų vietų, įskaitant gražią druskingą įdubą Dedflėjuje, nusagstytą nudžiūvusiomis pūkuotomis akacijomis. Kai kuriems šių augalų daugiau kaip 800 metų. Taip pat spėsime aplankyti ir Sesriem kanjoną, kurio formavimais prasidėjo prieš 10-20 mln metų. Nakvynei grįšime į tą pačią vietą parko pašonėje.
15
16-17 dienos. Pervažiavimas į Vindhuką - skrydis namo
Kelionei einant į pabaigą, išvyksime į Vindhuką, kurį trumpai aplankysime, skirdami laiko suvenyrų ir dovanų namiškiams pirkimui, trumpai ekskursijai ir pietums. Tada vyksime į oro uostą. Vakarinis skrydis namo, o Vilniuje leisimės jau sekančią dieną. Ačiū, kad keliavote!

Viktorijos kriokliai-Pietų Afrikos Respublika-Namibija (vietų nėra)

3774€ asm.

Kovo 14-29 d.

Ši kelionė – tai tarsi koncentratas, skirtas tiems, kurie į Afrikos pusę žvalgosi retokai ir pietines žemyno šalis – Zimbabvę, Zambiją, Pietų Afrikos Respubliką ir Namibiją – planuoja lankyti vieną vienintelį kartą. Sukurtas maršrutas savo įvairove įtiks bet kuriam keliautojui ir, tikiu, sulaužys daugybę stereotipų bei „užnorins” grįžti dar išsamesnei, gilesnei pažinčiai su kiekviena šalimi atskirai.

Įskaičiuota:

 • 14 nakvynių vidutinės klasės viešbučiuose ar lodžijose;
 • 12 pusryčių, 2 vakarienės;
 • Kruizai Zambezės upe;
 • 2 safariai Kriugerio nacionaliniame parke;
 • Kitos programoje nurodytos pramogos, ekskursijos ir įėjimo į mokamus objektus mokesčiai;
 • Nacionalinių parkų mokesčiai;
 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos visos kelionės metu;
 • Vietinių gidų paslaugos;
 • Visi pervežimai privačiu, tik grupei skirtu transportu pagal programą;

Neįskaičiuota

 • Tarptautinių ir 3 vidinių skrydžių bilietai (nuo 1850 EUR/asm);
  • DĖMESIO: skrydžių kainos turi tendenciją augti, todėl kviečiame kelionę rezervuoti kuo anksčiau;
 • PAR, Zimbabvės, Zambijos, Namibijos vizos: 200 EUR/asm
 • Papildomai siūlomos pramogos laisvu metu (programoje pažymėtos kaip neįsk.)
 • Programoje nenurodytas maitinimas;
 • Vienviečio kambario priemoka (tikslinama užsakymo metu);
 • Kelionės draudimas, arbatpinigiai ir asmeninės išlaidos.

Svarbu:

 • grupės dydis: 8-12 keliautojų;
You don't have permission to register