fbpx
Top
Image Alt
  /  Naujoji Zelandija
  1. Kodėl mums patinka Naujoji Zelandija

Kalnai – snieguoti ir žali, vulkanai – aktyvūs ir prigęsę, geoterminiai parkai – su geizerių išsiveržimais ir sieros dūmais, paplūdimiai – su mums įprastu gelsvu, ir mažiau įprastu – vulkano pelenų juodumo smėliu. Žydintys lubinai prie ežerų ir galingo stoto sekvojos miške. Jonvabalių švieselės urvuose ir banginių uodegos vandenyne. Fiordai ir kriokliai, vynų regionai ir maorių kultūra, Oklendo ar Kraistčerčo miestų gyvybingumas…Sąrašą plėsti būtų galima iki begalybės, tačiau ir tiek pakanka suvokimui, kokia gamtos įvairovė laukia čia atvykstančių. Tą jau anksčiau įvertino Holivudo filmų kūrėjai, nufilmavę Naujojoje Zelandiją daugybę filmų; pasaulinė „Žiedų valdovo“ trilogijos sėkmė ženkliai prisidėjo prie šalies populiarumo. Turizmo svarbą čia supranta ir vyriausybė, trečdalį šalies ploto paskelbusi parkais ir rezervatais. Tad nieko keisto, kad šalis nuolat papuola į gražiausių pasaulyje dešimtuką, o klientai, įveikę Tongariro žygį pro rūkstančius vulkanus ir įvairiaspalvius kalnų ežeriukus, tai vadina savo kelioninių patirčių „topu”. Metas įvertinti Naujosios Zelandijos grožį ir jums!

2. Klimatas / kada geriausia keliauti

Naujosios Zelandijos klimatui didelę įtaką daro gausybė kalnų ir jūrinė aplinka, todėl nėra paprasta išskirti tinkamiausią keliauti mėnesį ar metų laiką. Periodas nuo spalio iki balandžio mėnesių keliauti jau tinkamas, bet reikia nusiteikti, kad bet kuriuo metu per dieną galima patirti visus 4 metų laikus. Be to, nuo gruodžio vidurio iki vasario, kai oras šilčiausias, turizmas yra pats aktyviausias – tai reiškia aukštesnes kainas, didesnius keliautojų srautus ir taip jau populiarioje šalyje, o kartu ir būtinybę daug anksčiau pradėti planuotis kelionę.

3. Viza 

Trumpalaikiam (trumpesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui) buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia, tačiau nuo 2019 m. spalio 1 d. įvažiuojant į Naująją Zelandiją trumpesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui privaloma turėti NZeTA (Naujosios Zelandijos elektroninį kelionės leidimą) – padedame sutvarkyti keliautojams šiuos formalumus. Atvykstantys į Naująją Zelandiją taip pat turi pateikti bilietus grįžimui ar tolimesnei kelionei bei lėšų arba išlaikymo garantijos įrodymą.

4. Sveikata / skiepai / saugumas

Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keletą su sveikata susijusių dalykų verta paminėti. Naujosios Zelandijos saulė dėl plono ozono sluoksnio net ir per labai trumpą laiką gali gerokai pakepinti keliautojų odą – reikėtų nepamiršti saulės kremo. Kitas šalies ypatumas yra uodai ir skaudžiai kandančios musytės: jie ypač aktyvūs vasaros mėnesiais, vakariniame Pietinės salos krašte (keliautojų pamėgti Milfordo fiordai randasi būtent čia). Todėl turėti tinkamą repelentą svarbu.

Nepaisant retkarčiais medijose pasigirstančių liūdnų istorijų, šalies nusikalstamumo lygis nesiskiria nuo kitų išsivysčiusių šalių. Svarbu išlaikyti budrumą kelyje – dažnam vairuotojui gamtos grožis apsuka galvą. Nelegalios gatvių lenktynės yra bene didžiausia problema, su kuria policija kovoja.

Naująją Zelandiją reguliariai papurto žemės drebėjimai, tiesa, paskutiniai stiprūs drebėjimai čia įvyko 2010-2011 metais, tad paprastai tai neturėtų būti priežastis nekeliauti.

 5. Skrydžiai.

Naujoji Zelandija yra labiausiai nuo Lietuvos nutolusi šalis, todėl nusiteikite: kelionė į vieną pusę truks 28-35 valandas, neišvengsite 2 persėdimų, kirsite keletą laiko zonų (laiko skirtumas tarp šalių yra 9 valandos), o grįžus po kelionės praverstų 1-2 dienos aklimatizavimuisi. Bet dažniausiai skrendama aukšto lygio avialinijomis – Singapore Airlines, Lufthansa – tad jaudintis dėl ilgos kelionės neverta. Populiariausi oro uostai yra Oklendas (Šiaurinė sala) ir Kraistčerčas (Pietinė sala). Dažnai patogiau būna atskristi į vieną, o išskristi iš kito, nes kitaip gali tekti įveikinėti didelius atstumus kelionės pabaigoje arba pirkti papildomą vietinį skrydį.

6. Kokį keliavimo būdą pasirinkti

Dalis keliautojų be vietinio gido-vairuotojo neįsivaizduoja jokios kelionės. Tai ne tik galimybė daugiau sužinoti apie šalį, bet ir saugumo jausmas bei papildomas komfortas: pervažiavimų metu galima atsipalaiduoti, grožėtis vaizdu už lango ar net snustelėti, o per pietus nesijaudinti dėl bokalo alaus ar vyno taurės. Tačiau toks patogumas turės savo kainą, nes vietos gidų atlygis Naujojoje Zelandijoje, mūsų standartais, yra didelis. Rekomenduojame tokį keliavimo būdą didesnėms keliautojų grupėms.

Jeigu vairavimas jums – malonumas, o ne darbas, ir eismas priešinga nei mums įprasta kelio puse nekelia streso, keliavimas pačiam vairuojant nuomotą automobilį gali tapti optimaliausiu būdu. Papildomi argumentai tam: geri keliai, nesudėtinga navigacija, nedidelis apgyvendinimo tankumas, todėl net ir turistinio sezono piko metu vaizdas keliuose smarkiai nesiskirs nuo mums įprasto. Be to, daugeliu atvejų įsigiję tam tikrą pramogą ar dienos turą, kartu gausite ir gido paslaugą. Kad prie vairo nenuvargtumėte, o atostogos netaptų darbu, ypač svarbu optimalus, jūsų poreikius atitinkantis maršrutas – tai jau yra kelionių organizatoriaus profesionalumo ir patirties klausimas. Savaime suprantama, kuo geriau kalbate angliškai, tuo lengviau keliauti.

5. Galimi kelionės kaštai

Geras pradinis kelionės kainos indikatorius yra „Kelionių architektų“ paruoštas maršrutas, keliaujant su grupe (spauskite čia). Tačiau didžiulę įtaką kainai turės ir keliavimo būdas (žr. aukščiau). Tikslesnį atsakymą apie galimą jūsų individualios kelionės kainą sužinosite, kreipęsi į „Kelionių architektus“ ir papasakoję mums apie planuojamą kelionės trukmę, keliaujančiųjų skaičių, apgyvendinimo paslaugų lygį, norimas pramogas ir pan. Žinant jūsų poreikius, visada rasime optimalų kelionės variantą.

6. Ką dar reikėtų žinoti apie keliavimą po Naująją Zelandiją

Visada nelengva atsakyti į klausimą, kiek laiko keliauti šalies viduje būtų optimalu. Manau, kad 1 savaitės kelionė – tikrai prasta mintis, 2 savaitės jau leistų pamatyti esmines turistines vietoves abiejose šalies salose, keliaujant gan aktyviu tempu. O 3 ar daugiau savaičių būtų puiku – ir pamatyti, ir pailsėti užtektų laiko.

Abi pagrindinės šalies salos yra maždaug 1000 km ilgio, tačiau dažniausiai organizatorių maršrutai nesiekia salų pakraščių. Tipiškos 2-3 savaitės kelionės metu įveikiama bent 2000 km, dar apie 1000km gali prisidėti, jei kelionės metu nenaudojami vidiniai skrydžiai. Tad ypatingai svarbu yra tinkamas jūsų situacijai kelionės maršrutas.

Naujoji Zelandija nėra tipiška „paplūdimio“ šalis, nebent šaltas vanduo jums patinka. Mėgstantiems kalnų žygius šalis yra tikras rojus, tačiau net ir mažiau aktyviems keliautojams šalis tinkama – juk kalnų panoramomis galima pasimėgauti ir nekopiant į viršūnes. Šalis negarsėja savo architektūra, tą puikiai kompensuoja gamtos įvairovė.

Dažną keliautoją stebina gan vidutiniškas viešbučių lygis, o daug jų yra studijos tipo – su virtuvėle. Tai – vietinė specifika, su kuria tenka taikytis.

You don't have permission to register